مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

سوالات متدول

Faq

IP Camera Analogue AHD SDI CVI TVI

دوربین مداربسته آنالوگ (سنجش کیفیت تصویر با واحد TVL و نیاز به کابل کشی کواکسیال)

دوربین مداربسته AHD (کیفیت تصویر بر اساس مگاپیکسل "Megapixel" و نیاز به کابل کشی کواکسیال)

دوربین مداربسته HDCVI (کیفیت تصویر بر اساس مگاپیکسل "Megapixel" و نیاز به کابل کشی کواکسیال و دارای قابلیت‌های هوشمند تصویری)

دوربین مداربسته تحت شبکه "IP" ( کیفیت تصویر بر اساس مگاپیکسل "Megapixel" و نیاز به کابل تحت شبکه Cat5,Cat6 با قابلیتهای هوشمند تصویری کاملاً حرفه ای)

DVR NVR XVR

1 - اتصال میکروفن به دستگاه دی وی آر

2 - اتصال میکروفن به دستگاه

دوربین های مداربسته wifi شاخه ای از دوربین های مداربسته بیسیم هستند. این دوربین ها از طریق شبکه های بیسیم wifi تصاویر دوربین ها را برای شما ارسال می کنند.

در برخی اطلاعات دستگاههای ضبط تصاویر دوربین مداربسته، جملاتی مانند فشرده سازی تصاویر به صورت سخت افزاری یا فشرده سازی تصاویر به صورت نرم افزاری مشاده میشود .

کلماتی مانند Hardware Compression و Software Compression

منظور از فشرده سازی یعنی کوچک سازی حجم جهت کاهش اشغال فضای ذخیره هست. در فشرده سازی سخت افزاری که مناسب و مهم است، تصاویر و صدا به طور همزمان توسط یک چیپ DSP یک سیستم CPU قوی پردازش و فشرده سازی میشوند که این باعث جلوگیری از کاهش سرعت سیستم ضبط میگردد و در نتیجه شما با کندی سیستم و یا مشکلات بازخوانی تصاویر، مواجه نخواهید شد.

ولی در فشرده سازی تصاویر، که به صورت نرم افزاری انجام میگیرد، با استفاده از دستورات و برنامه نویسی های مخصوص، این عمل فشرده سازی صورت میگیرد که این باعث اشغال فضای RAM و در نتیجه وقوع مواردی مانند هنگ شدن و … را در بر دارد.

این یک مشکل بسیار رایج در تقریبا تمام سیستم های دوربین مداربسته می باشد که دوربین مداربسته در تمام طول روز یا در نور زیاد به درستی کار می کند اما اگر نور کم باشد یا در هنگام شب تصویر دوربین تار می شود. برای جلوگیری از این مشکل ، شما فقط باید فوکوس دوربین مداربسته خود را کمتر کنید و پس از آن شما تصویر واضحی در نور کم یا در شب نیز دریافت خواهید کرد.برای تنظیم فوکوس دوربین مداربسته خود برای نور کم باید عدسی(دیافراگم) دوربین مداربسته را تا آخرین حد خود باز نمایید. این تنظیم فوکوس همچنین برای لنز های زومی ضروری است و باعث می شود تا تصویر بهتری را در هنگام استفاده از زوم دوربین مداربسته داشته باشید

برای انتقال تصویر شما نیاز به یک آدرس ثابت در محل نصب DVR یا NVR خواهید داشت تا از طریق این آدرس بتوانید DVR یا NVR خود را در محیط اینترنت پیدا کنید. برای داشتن چنین ادرسی طبیعتا استفاده از IP Static بسیار مناسب تر است. در صورت داشتن ای پی استاتیک شما میتوانید به سادگی این ادرس ای پی را وارد کرده و به دستگاه خود وصل شوید.

Cctv مخفف تلویزیون مدار بسته است. این دستگاه یک سیستم فن اوری نظارت تصویری است که به منظور نظارت شرایط و محیط اطراف طراحی می گردد. در سال های اخیر، cctv نقش شایانی را ایفا کرده است. ان برای اجتناب از جرم و جنایت و رفتار ضد اجتماعی نظیر ادرار در ملا عام مورد استفاده قرار میگیرد. حالا پلیس و سازمانهای امنیتی در باز جویی های خود از این سیستم استفاده می کنند. در حال حاضر بریتانیا در استعمال cctv پیشرو است. شماری از شهرهای بریتانیا به منظور نظارت نواحی عمومی ، منازل، پارکینگ ها از cctv کمک می گیرند. این با سایر کشورها سرایت پیدا کرد. شمال امریکا، استرالیا و برخی کشورهای اروپایی نیز دوربین ها را در همه جای شهر نصب کردند در حالی که سال ها پیش با این فن اوری مخالف بودند و ان را قبول نداشتند. در سنگاپور ، یک سیستم نظارتی شبانه روزی cctv در بزرگراه ها و جاده ها نصب شدند که 24 ساعت تصاویری از وضعیت ترافیک را ضبط می نمایند. مقامات بواسطه سیستم مذکور قادرند اقدامات لازم برای کنترل ترافیک را انجام دهند. اخیرا تقاضا برای cctv گسترش یافته است. دوربین ها در مکان های مختلف از جمله مراکز خرید، بوتیک ها، پایانه اتوبوس، ایستگاه های MRT، مترو، دستگاه خود پرداز، ساختمان های دولتی ، مکان های خصوصی و حتی مکان های روسپیگری به منظور نظارت و جلوگیری از فعالیت های نا مشروع نصب میشوند. CCTV خیلی سریع در طرح سیاست های کنترل جرم و جنایت و رفتار اجتماعی به منظور حفظ رفتار اخلاقی عموم و نظم عمومی مورد استفاده قرار گرفت و مفید نیز بود. این سیستم تضمین امنیت است و با استقبال قابل توجهی روبرو شد.

Cctv در اجتناب از جرم موثر است تا جلوگیری از ان. سیستم مانع ز جرم هایی میشود که بدون برنامه ریزی قبلی صورت میگیرند. تصاویر مجرمین از طریق دوربین ها ضبط میشود تا به جرم انها رسیدگی گردد. امروزه افرادی که مرتکب جرمی میشوند و تصویر انها به عنوان مدرک در دوربین ضبط می گردد به جرم خود اعئراف میکنند .

NTSC مخفف کمیته سامانه تلویزیون ملی است. این سیستم یک سامانه تلویزیون با سیگنال ویدئوی رنگی حاوی 525 خط و 60 هرتز است. PAL مخفف خط فاز متناوب است. این سیستم یک سامانه تلویزیون با ویدئوی رنگی حاوی 625 خط و 50 هرتز می باشد.

واحد اندازه گیری فاصله کانونی میلی متر است. فاصله کانونی کوتاه {3.6MM} حاکی از زائیه دید وسیع است در حالی که فاصله کانونی بلند {16MM} حاکی از زاویه دید باریک است.

یکی از قابلیت های لنزهای ایریس AUTO ان است که سایز ایریس طبق میزان نور و روشنایی محیط تغییر میکند. زمانی که دوربین تشخصی میدهد نور کافی وجود ندارد، لنز ایریس بزرگتر میشود در نتیجه فوکوس دوربین بیشتر و تصاویر نه چندان روشن و تیره ایجاد میگردد. بر عکس زمانی که محیط به اندازه کافی روشن است لنز ایریس کوچک میشود. برای استعمال خارجی در مکان هایی که روشنایی ثابت وجود ندارد، لنزهای ایریس AUTO به کار میروند. برای استعمال داخلی در مکان هایی که روشنایی ثابت وجود دارد از لنز ایریس دستی استفاده میشود. لنز های ایریس دستی در محیط هایی با روشنایی ثابت به کار می روند.در صورتی که این نوع لنزها در دوربین مجهز به شاتر الکترونیکی به کار روند کارایی و بازدهی بهتری خواهند داشت.

دوربین های روز و شب این قابلیت را دارا هستند که نظارت تصویری را حتی در روشنایی کم فراهم نمایند. این نوع دوربین تصویر رنگی در طول روز را نشان میدهد اما زمانی که نور کم است تصاویر تک رنگی {مشکی و سفید} را ایجاد مینماید. دوربین روز و شب مجهز به دستگاهی است که نسبت به نور حساس است و دوربین خودکار از حالت رنگی به مشکی و سفید و بر عکس تغییر میکند.دوربین مذکور طوری طراحی شده است که میزان حساسیت ان به نور در روشنایی ضعیف افزایش می یابد و سطح نویز در تصاویر کم میشود. در صورت روشنایی کم یا عدم روشنایی این دوربین گزینه مناسب محسوب نمیشود.

IR مخفف اشعه مادون قرمز می باشد. دوربین های IR{وابسته به اشعه مادون قرمز} دارای سنسورهای تصویری هستند که نور مادن قرمز ساطع شده از IR LEDs را پردازش میکنند. این نوع دوربین ها مانند دوربین روز و شب تصاویر تک رنگ ایجاد می نمایند زمانی که میزان روشنایی کمتر از حد مورد نیاز باشد. فرق دوربین IR با دوربین روز و شب این است که دوربین IR یک تصویر را با استفاده از اشعهٔ مادون قرمز شکل می‌دهد.

این با لنز دوربین CCTV متفاوت است. تفاوت بین فاصله بین لنز و سنسور تصویر می باشد. C MOUNT:17.5MM,CS MOUNT:12.5MM. امروزه دوربین ها و لنزها از نوع CS MOUNT هستند تا C MOUNT. از هر دو نوع لنز در دوربین های CS MOUNT استفاده می گردد. اگرچه، لنز C MOUNT مستلزم یک حلقه اضافی 5MM بین دوربین و لنز جهت فوکوس بیشتر بر تصویر می باشد. لنزهای CS MOUNT در دوربین ها با لنز C MOUNT به کار نمیروند.

دوربین های خانگی در سایز ها و اشکال مختلف موجود هستند. این نوع دوربین ها دارای UP متفاوت هستند. شماری از استانداردهای اروپایی و انگلیسی وجود دارد: IP55 -مقاوم در برابر گرد و غبار -مقاوم در برابر فشار ضعیف اب از تمام مسیرها IP65 - مقاوم در برابر گرد و غبار - مقاوم در برابر فشار ضعیف اب از تمام مسیرها - مقاوم در برابر فشار شدید اب از تمام مسیرها

DVR مخفف دستگاه ضیط تصویر دیجیتال است. این دستگاه تصویر را به صورت یک فرمت دیجیتال در دیسک سخت، حافظه ی فلش، کارت حافظه SD، یا در دستگاههای ذخیره ی محلی یا وابسته به شبکه ذخیره می کند.

این به سایز هارد درایو و تعداد دوربین ها ، حالت ضبط{در حرکت، در حالت آلارم} ، فرمت فشرده سازی ، کیفیت رزولوشن بستگی دارد .

DVR ساده فقط یک کار را در یک زمان خاص انجام میدهد. DVR قادر به باز پخش ویدئوی ضبط شده در حالی که دستگاه در حال ضبط است نمی باشد بلکه این کار را بعد از اتمام ضبط انجام میدهد. DVR مرکب قادر به باز پخش ویئوی ضبط شده در حال انجام ضبط می باشد. ضبط متوقف نمیشود.

در صورت استفاده از کابل کواکسیال/هم محور RG59، حداکثر فاصله 600 فوت از DVR و در صورت استفاده از RG6 COAX ان تقریبا بالای 1000 فوت می باشد. برای مسافت طولانی تر از امپلی فایر استفاده میشود.

در این حالت چند دلیل ممکن است سبب بروز چنین مشکلی شود:

الف) ابتدا آداپتور دستگاه خود را با مدل مشابه یا در حالت بهتر با مدل با آمپر بالاتر تعویض کنید.

ب) هارد دستگاه را با هارد دیگری تعویض کنید و سپس امتحان کنید، ممکن است هارد شما خراب باشد.

مدل دستگاه، تاریخ و ساعت را با یک نامه رسمی به واحد فنی شرکت اعلام نمائید تا در اولین فرصت کد ریست برای شما ارسال گردد.

این مشکل معمولاً مربوط به کم شدن ولتاژ باطری دستگاه میباشد. در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود.

در دستگاههای سری B، C و D کمپیون این مشکل به دلیل کم شدن ولتاژ باطری دستگاه می باشد، در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود.

این اتفاق ممکن است به دلیل عدم توانایی نمایشگر شما، برای نمایش تصویر با ابعاد تنظیم شده برای خروجی تصویر HDMI در داخل دستگاه شما باشد. به عنوان مثال نمایشگر شما توانایی نمایش تصویر با ابعاد 1080×1920 را ندارد. دستگاه را به خروجی VGA نمایشگر خود وصل کنید و پس از وارد شدن به منوی دستگاه ابعاد خروجی تصویر HDMI را کم کنید. به عنوان مثال 1024×1280 یا 768×1024 و سپس خروجی HDMI را تست کنید. در صورتیکه مشکل همچنان وجود داشت با نمایشگر دیگری تست کنید.

این اتفاق ممکن است در اثر تنظیم اشتباه دستگاه DVR رخ دهد. ابتدا چک کنید که تنظیمات مربوط به ضبط تصاویر در چه حالتی می باشد. ابتدا رزولوشن تصویر را کنترل کنید، سپس تعداد فریم هر کانال تصویر (بین 25-15 انتخاب کنید). در صورتیکه تنظیمات درست می باشد و مشکل همچنان وجود داشت ممکن است مشکل از هارد دستگاهتان باشد. آنرا با هارد دیگری تعویض کرده و مجددا نتیجه را بررسی کنید.

در مورد دستگاههای تحت شبکه بروز چنین مشکلی دلایل بسیار زیادی دارد. الف) رزولوشن و تعداد فریم هر دوربین خود را به صورت جداگانه تنظیم کنید ( فریم مناسب 25-15) ب) مطمئن شوید پهنای باند مجموع دوربینهای شما از Bandwidth دستگاه NVR شما بالاتر نباشد، در صورتیکه این اتفاق افتاده باشد لازم است وارد تنظیمات هر دوربین شوید و پهنای باند آنها را کم کنید. ج) ممکن است این مشکل از سوئیچ هایتان باشد. سوئیچها را با مدل دیگری جابه جا کرده و سپس تست کنید. د) حتما بررسی کنید که مسیر کابل شبکه دوربین از کنار برق فشار قوی عبور نکرده باشد. ه) این نکته را بررسی کنید که متراژ کابل شبکه هر دوربین شما از حد مجاز حداکثر 100 متر تجاوز نکرده باشد.

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. مطمئن شوید رنج IP دوربین شما با رنج IP دستگاه NVR یا کامپیوتر شما مشابه باشد. در صورتیکه از این موضوع اطمینان حاصل کردید بررسی کنید که تداخل IP در شبکه به وجود نیامده باشد. به عنوان مثال IP دوربین شما با دستگاه NVR یا کامپیوتر یا هر دستگاه IP دیگری یکسان شده باشد. در صورتیکه از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید که دوربین را با POE روشن کرده اید یا آداپتور. دوربین در حال حاضر هر حالتی که می باشد آنرا بالعکس کرده و مجدد امتحان کنید. یعنی اگر با POE می باشد آنرا با آداپتور و اگر با آداپتور می باشد با POE تست نمایید. اگر از حالت POE استفاده می کنید سوئیچ POE خود را تعویض کرده و مجدد امتحان کنید.

وارد تنظیمات دوربین شوید و مطمئن شوید حالت Day & Night در وضعیت Auto باشد. اگر در حالت Auto بود و مشکل همچنان وجود داشت شرایط نوری محیط را بررسی کنید. دقت کنید منبع نوری در تصویر وجود نداشته باشد، زیرا منبع نوری اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود. در صورتی که از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید نور IR دوربین دیگری به سمت این دوربین نتابد. این موضوع هم اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود.

ابتدا وضعیت ارتباط کابل دیتا را بررسی کنید. دقت کنید که وضعیت مثبت و منفی RX و TX را به درستی وصل کرده باشید. از +RX دوربین به+TX دستگاه DVR و از –RX دوربین به –TX دستگاه DVR متصل کنید. سپس دقت کنید در مورد دوربینهای اسپیددام آنالوگ برای ارتباط با DVR یا کیبرد کنترلر، باید یکسری مشخصه های دوربین در DVR یا کیبرد تنظیم شود. ابتدا دوربین را خاموش و روشن نمایید، هنگام بالا آمدن دوربین، مشخصات ID، Baud rate، Protocol در صفحه دوربین نمایش داده می شود، آنها را یادداشت کنید. سپس آنها را در داخل تنظیمات مربوط به PTZ دستگاه DVR یا کیبرد کنترلر وارد کنید تا بتوانید دوربین را به چرخش درآورید.

در مورد دوربینهایی کهIP آنها را نمی دانید دو روش وجود دارد، دوربین موردنظر را به کامپیوتر متصل کنید. داخل CD دوربین شما نرم افزاری برای جستجوی IP دوربین وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید. برنامه را اجرا کنید و شروع به جستجو کنید تا IP دوربین شما پیدا شود. درصورتیکه موفق به استفاده از این نرم افزار نشدید می توانید از نرم افزارهای جستجوگرIP در شبکه استفاده کنید. به عنوان مثال نرم افزار Netscan برنامه ای مناسب برای این کار می باشد که می توانید به راحتی رنج IP را به آن بدهید تا شروع به جستجوی تجهیزات IP در این رنج کند. به عنوان مثال 192.168.1.254-192.168.1.1 برنامه شروع به جستجوی کلیه IP ها در این رنج می کند و پس از اتمام جستجو شما با اطلاع از IP دستگاههای دیگر می توانید به راحتی IP دوربین خود را پیدا کنید.

در تکنولوژی HD-SDI برخلاف آنالوگ و AHD بستر کابل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این تکنولوژی بستر کابل هر دوربین نباید از 80-70 متر تجاوز کند. ضمن اینکه استفاده از کابل RG6 یا RG11 بسیار مهم می باشد. به هیچ عنوان از کابل RG59 استفاده نکنید. در صورتی که بستر کار را با کابل نامناسب کابل کشی کرده اید و امکان تغییر آن را ندارید باید از Repeater HD-SDI برای رفع مشکل استفاده کنید.

دوربین: برای برداشت تصویر از مکان های مورد نظر

منبع تغذیه (آداپتور): برای تغذیه برق هر دوربین (یک آمپر: برای هر دوربین عادی، دوربین های IR بالا، ۲ آمپر)

دستگاه ضبط )ِDVR): جهت آماده سازی تصاویر برای ضبط و بازپخش آنها و همچنین انجام برخی تنظیمات

هارد دیسک: برای ضبط و نگهداری تصاویر در طی یک دوره زمانی مشخص

کابل: برای برقراری ارتباط بین دوربین و دستگاه ضبط تصاویر (DVR)

اتصالات ( کانکتورها): شامل کانکتور برق و تصویر. برای برقراری اتصال کابلها به دوربین و یا دستگاه DVR (برای هر دوربین دو عدد کاکتور برق و دو عدد کانکتور تصویر مورد نیاز است)

برق اضطراری (UPS): تهیه UPS ضروری نبوده ولی برای امنیت بیشتر و صحت عمکرد تجهیزات توصیه می گردد.

کلیه هارد دیسک های استاندارد کامپیوتر (ساتا) مناسبند. ولی مارکهای Seagate و “وسترن دیجیتال سبز رنگ” همخوانی بیشتری دارند.

کلیه دوربینها (به جز دوربین های جعبه ای) دارای پروژکتورهای IR بوده و در تاریکی مطلق هم تصویر برداری می کنند.

۱۲ ولت مستقیم DC

۲۴ ولت متناوب AC

۲۲۰ ولت متناوب AC

به منظور قرارگیری مناسب و ثابت دوربین مدار بسته و قابل تنظیم بودن زاویه دوربین مدار بسته جهت تصویر برداری بهتر

انواع پایه ی دوربین مدار بسته از لحاظ کاربرد

ثابت : به جهت قرارگیری دوربین مدار بسته در حالت ثابت و ساکن مورد استفاده قرار می گیرد، حرکتی ندارد و دوربین مدار بسته نیز فضای ثابتی را تصویر برداری و به نمایش می گذارد.

ثابت مفصلی جهت استفاده به عنوان پایه ی قابل تنظیم : دوربین مداربسته زمانی که بر روی آن نصب می گردد، دوربین مدار بسته با حرکت دو حالته (چپ و راست) یا چهار حالته (چپ و راست + بالا و پایین) در بهترین زاویه ی دید مناسب مورد نظر به روش جابجایی دستی تنظیم می شود.

گردان (گردان دو حالته و گردان چهار حالته) که به صورت داخلی و خارجی استفاده می شود : این مدل پایه به خاطر مقاومتی که در برابر وزن دوربین مدار بسته دارد می تواند وزن دوربین مدار بسته گردان را تحمل کند و دوربین مدار بسته نصب شده بر روی پایه گردان هم می تواند حرکت در دو جهت و هم می تواند حرکت در چهار جهت داشته باشد.

به دلیل تعیین نوع پوشش و باکس دوربین مدار بسته و تنظیم نور متناسب با هر دوربین، در فضاهای مختلف دوربین مدار بسته را به دو نوع داخلی و خارجی دسته بندی می کنند. به طور مثال در محیط بیرون خارج از ساختمان حتما باید از دوربین مدار بسته OutDoor استفاده شود.

کاور در واقع محفظه یا باکس خارجی است که دوربین مدار بسته و لنز در داخل کاور قرار می گیرد و نقش محافظ دوربین مدار بسته در برابر باران، گرد و خاک، گرمای شدید را دارد.

انواع کاور و دوربین مدار بسته متناسب با آنها

کاور کوچک متناسب دوربین مدار بسته های فیبری و پین هل

کاور متوسط برای دوربین مدار بسته های فیبری، پین هل و نیمه صنعتی

کاور بزرگ برای دوربین مدار بسته های: Iris

الف: صنعتی با لنز ثابت.

ب: صنعتی با لنز زوم

ج: صنعتی با لنز

کاور سقفی برای دوربین مدار بسته های فیبری و پین هل که روی سقف نصب می شود

کاور ضدآب برای دوربین مدار بسته های با قابلیت زوم که این کاورها می تواند با فن و هیتر که در داخل خود کاور قرار دارد در دماهای مختلف محیط، دمای داخلی را برای دوربین مدار بسته قرار داده شده در آن ثابت نگه دارد.

سوئیچرها : سیستم سوئیچر تصویر دوربین مدار بسته ها را به ترتیب کانال و یکی پس از دیگری، هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی نمایش نشان می دهد به طوری که وقتی تصویر یک دوربین مدار بسته نشان داده می شود تصویر مابقی دوربین ها از دید ما مخفی می ماند، پس در هر لحظه فقط تصویر یک دوربین مدار بسته را می توان روی صفحه ی نمایش نشان داد یعنی اول تصویر دوربین مدار بسته یک، تصویر دوربین مدار بسته دو و به ترتیب کانال های تعریف شده تصاویر کانال ها پشت سرهم به نمایش در می آید.

کوادها : در سیستم کواد 1، 1 یا 4 تصویر همانند سیستم سوئیچر می توان، تصاویر دوربین مدار بسته های 1 الی 4 به ترتیب کانال بر روی صفحه نمایش به تصویر کشید ولی تفاوت در این است که بعد از تصویر چهارم ، تصاویر چهار کانال بطور همزمان بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

مالتی پلکسرها : وقتی تعداد کانال های دوربین مدار بسته بیشتر شود و نیاز باشد که مانند سیستم سوئیچر به نمایش درآید از این سیستم استفاده میشود. مثلابرای 16 کانال دوربین مدار بسته نمایش به ترتیب و پشت سر هم یا غیر همزمان به دلیل فاصله زمانی بیشتر چندان اثر بخشی ندارد و نمایش همزمان این تعداد تصاویر کانال دوربین مدار بسته الویت بالاتری دارد. بدین ترتیب سیستم مالتی پلکسر می توانند 8 یا 9 یا 12 کانال تصویر را به صورت همزمان روی صفحه نمایش نشان دهد و تعداد دوربین مدار بسته ها را به همان تعدادی که نصب شده است می توان داخل تنظیمات دستگاه مولتی پلکسر برنامه ریزی نمود و به تصویر کشید. در صورت فرد بودن تعداد دوربین مدار بسته ها روی خانه ی آخر زمان و تاریخ دستگاه مولتی پلکسر را نشان می دهد.

حرکت در راستای محور افقی را Pan پن میگویند.

حرکت در راستای محور عمودی را Tilt تیلت میگویند.

دوربین های اسپید دام دارای یک کابل به نام rs485 هستند که برای ارسال فرامین کنترلی استفاده می شود، پس اتصال آداپتور به دوربین حتما کابل rs485 ازطریق سوکت مخصوص خود به پشت دستگاه متصل شود سپس تنظیمات دوربین در دستگاه و در کانال مورد نظر باید انجام گردد که در این تنظیمات پروتکل و Baud rate حتما باید مطابق مشخصات دوربین انجام شود.

دستگاههای AHD بدون پسورد می باشد و دستگاه های HDCVI مانند دستگاه های axton , videopark پسورد 123456 می باشد.

در ابتدا توصیه می شود برای دسترسی کامل به همه امکانات دوربین و دستگاه از یک برند انتخاب شوند، ولی در صورت هم خوانی ورژن ONVIF دوربین با دستگاه امکان تعریف دوربین در دستگاه امکان پذیر می باشد حتما دقت کنید پس از تعریف دوربین پسورد دوربین را هم در دستگاه ویرایش کنید چون برای دستگاه RDS دوربین های به صورت بدون پسورد تعریف شده است .

به منوی دوربین وارد شده و در قسمت system گزینه همزمانی (sync time wiht pc) را انتخاب می کنیم.

استریم سوم یا Third Stream یک استریم جدا از استریم اصلی (main stream ) و استریم دوم (sub stream ) می باشد. این استریم می تواند هر کیفیت تصویری را داشته باشد ( حتی کیفیت تصویر استریم اصلی دوربین ) . کد گذاری این استریم بصورت جداگانه انجام می شود ، با توجه به شرایط شبکه و تجهیزات نمایش تصویر از استریم سوم برای نمایش مستقیم تصویر زنده دوربین ها از راه دور بصورت تمام فریم با کیفیت های مختلف می توان استفاده نمود. تمام عملکرد استریم سوم بر روی نمایش تصویر زنده است از این رو هیچ پهنای باندی را از NVR اشغال نمی کند.

SVC مخفف واژه لاتین ( Scalable Video Compression ) می باشد و به معنای فشرده سازی تصویر بر اساس مقیاس موجود می باشد، در این حالت تصاویر دوربین پس از تجزیه و تحلیل بر اساس پهنای باند موجود تنظیم می شوند به عنوان مثال بیت ریت دوربین کاهش می یابد تا وضوح تصویر حفظ شود و در عین حال از پهنای باند موجود بهترین بهره برداری صورت بگیرد. همه دوربین های تحت شبکه هایک ویژن به svc مجهز هستند.

Target Cropping بر روی استریم سوم فعال می شود و قادر است تصاویر را با بالاترین رزولوشن در تصویر زنده دوربین هایک ویژن، نمایش دهد. در این حالت کاربر قادر است یک ناحیه را در تصویر زنده ( استریم سوم انتخاب کرده ) تا دوربین با بالاترین وضوح در آن ناحیه تصاویر را ارائه کند. برای فعال کردن Target Cropping در منوی دوربین از قسمت تنظیمات (Configuration ) وارد قسمت (Video interface )شوید و با انتخاب ناحیه و رزولوشن دوربین برای Target Cropping دوربین را تنظیم نمایید.