مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

How Intrusion Security Cameras Deter Crime 

امروزه نصب دوربین مداربسته یکی از قدم‌های اولیه مالکان و شرکت‌هاست تا امنیت محیط را در برابر سرقت و دزدی تامین کنند. این سیستم‌ها به محض تشخیص ورود غیر مجاز آلارم را به کار می‌اندازند و سارقین را فراری می‌دهند. با این حال برای همه ما سوال است که آیا این دوربین‌های مداربسته ضد سرقت واقعا کارآمد هستند؟ 

هرچند بسیاری از افراد معتقند که نحوه تشخیص جرم دوربین‌های مداربسته در جلوگیری از سرقت بسیار مفید است، اما از آنجایی که هزینه نصب و راه‌اندازی یک سیستم امنیتی تا حدی زیاد است افراد ترجیح می‌دهند از تاثیرگذاری سرمایه‌گذاری خود مطمئن باشند. لذا تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله نحوه تشخیص جرم توسط دوربین‌های مداربسته را قدم به قدم بررسی کنیم. یادتان باشد اگر در رابطه با این مقاله سوالی داشتید حتما در قسمت نظرات از ما بپرسید.

آیا دوربین‌های مداربسته واقعا در جلوگیری از وقوع جرم موثرند؟ 

دوربین‌های مداربسته از قربانی شدن تعداد بیشتری از افراد جلوگیری می‌کنند. با نصب دوربین‌های مداربسته Outdoor خیلی بعید است که سارقی به خانه شما نزدیک شود و متوجه دوربین‌ها نشود. سارقان در برخورد با دوربین مداربسته دو رویکرد دارند: یا از نزدیک شدن به خانه امتناع می‌کنند و می‌روند و یا تصمیم به کور کردن دوربین می‌گیرند. اما بررسی‌های کلی نشان می‌دهد که سارقین عمدا خانه‌هایی را انتخاب می‌کنند که اصلا سیستم امنیتی نداشته باشند.

اگر بابت کور شدن دوربین مداربسته خود نگرانید حتما این توصیه‌ها را بخوانید.

دوربین‌های مداربسته قدیمی نیز در جلوگیری از سرقت نقش خوبی بازی کرده‌اند و با تشخیص کوچک‌ترین حرکت مشکوکی صاحب‌خانه را از نفوذ غیر مجاز آگاه کرده‌اند. به علاوه ویدیوهای ضبط شده توسط این دوربین‌ها می‌تواند به عنوان مدرک جرم نیز به دادگاه ارائه شود: لذا حتی در صورت دستبرد، پرونده به راحتی از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری خواهد بود.

کور کردن دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته ضد سرقت باید کجاها نصب شوند؟ 

مانند سایر دوربین‌های مداربسته، لازم است که دوربین‌های دارای قابلیت تشخیص ورود غیر مجاز نیز در ورودی‌ها و خروجی‌های ملک نصب شوند. این محل‌ها آسیب‌پذیر‌ترین و حیاتی‌ترین نقاط ملک به شمار می‌روند؛ لذا کنترل کردن آن‌ها در الویت خواهد بود. 

برای آشنایی بیشتر با محل نصب دوربین مداربسته مقاله انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته را بخوانید.

سنسورهای تشخیص این دوربین های مدار بسته می‌توانند افراد ناشناسی که از مجاورشان رد می‌شوند را تشخیص دهند و مالک را از وجود شخص مشکوک آگاه کنند. بنابراین می‌توان گفت که وجود این قابلیت‌ها در دوربین مداربسته امنیت و آرامش مالکان را فراهم می‌کند. 

ویژگی‌های کلیدی  

اینکه دوربین های مداربسته چطور جرم را تشخیص می‌دهند به قابلیت‌های آن‌ها بر می‌گردد. این دوربین ها بر خلاف دوربین‌های قدیمی دارای قابلیت‌هایی پیشرفته تر می‌باشند که در تشخیص و احراز هویت سارقان کمک می‌کند. اکثر این قابلیت‌ها هوشمند بوده و به واسطه هوش مصنوعی به کار رفته در این دوربین‌ها اجرا می‌شوند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به قابلیت تشخیص چهره، تشخیص افراد ناشناس، تشخیص رفتارهای مشکوک در محیط، گم شدن یا جا به جا شدن اشیا و خواندن پلاک ماشین اشاره کرد که همانطور که می‌توانید حدس بزنید در دور نگه‌داشتن سارقان از ملک شما کاربرد بی‌نظیری خواهند داشت. 

دوربین مدار بسته ضد سرقت

حتما پیش آمده که وارد مغازه‌ای بشوید و به محض ورود شما زنگوله‌هایی در بالای در به صدا در بیایند. دوربین‌های ضد سرقت نیز مکانیزم مشابهی دارند؛ به محض نزدیک شدن یک فرد به سنسورهای دوربین آلارمی برای کاربر فرستاده می‌شود و او تصمیمی می‌گیرد که اجازه ورود آن شخص را صادر کند یا نه.  به علاوه یکی دیگر از کاربردهای این دوربین‌ها کنترل ورود است که در شرکت‌ها برای کنترل رفت و آمد کارمندان مورد استفاده فرار می‌گیرد. 

بیشتر دوربین‌های مداربسته معمولی فقط توانایی مانیتور کردن یک موقعیت را دارند و تا زمانی که وقوع جرم به کاربر اطلاع داده شود کار از کار گذشته و باید به دنبال جمع کردن مدارک سرقت باشیم. در حالی که دوربین‌های مداربسته مخصوص سرقت کار را بسیار ساده می‌کنند. وقتی این دوربین‌ها یک شخص مشکوک را شناسایی می‌کنند سریعا اعلام می‌کنند که شما تحت نظر دوربین مداربسته هستید و در نتیجه اکثر سارقین فرار می‌کنند. 

تشخیص چهره. این قابلیت با شناسایی چهره افراد و به کمک آنالیز دیتا می‌تواند هویت شخص فیلم‌برداری شده را تشخیص دهد. این مسئله در پیگیری جرایمی که در خیابان رخ می‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است و حدودا ۹۰ درصد دقیق خواهد بود. 

قابلیت تشخیص چهره در دوربین مداربسته

گم شدن اشیا. هوش مصنوعی تعبیه شده در دوربین‌های مداربسته می‌تواند گم شدن یا کم و زیاد شدن اشیا محیط فیلم‌برداری را تشخیص دهد. تحلیل این فرایند بدین صورت است که هوش مصنوعی دوربین با مقایسه هر فریم با فریم قبلی تفاوت‌های ایجاد شده در محیط را تشخیص داده و در صورت مشکوک بودن آلارم می‌زند.

تشخیص کم شدن اشیا دوربین مداربسته

پلاک ماشین. این سیستم احراز هویتی بیشتر در محیط‌های وسیع مانند خیابان‌ها و اتوبان‌ها یا املاک خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین‌ها با زوم کردن بر روی پلاک ماشینی که نیاز به پیگیری دارد یا در عین حال دارد جرمی مرتکب می‌شود شماره پلاک آن را می‌خوانند. شماره خوانده شده به لیست دیتای شماره پلاک ماشین‌ها ارسال می‌شود و هویت شخص خاطی را مشخص می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که چه دوربین‌هایی دارای این ویزگی هستند باید بگوییم که دوربین‌ مداربسته‌ای که از رزولوشن 1440p پشتیبانی کند حتما این قابلیت را خواهد داشت. زیرا جزییات ثبت شده توسط این رزولوشن بسیار بالا و کاملا جوابگوی این کار است.

مقایسه کیفیت دوربین‌های 1440p و 1080p و 720p

خواندن پلاک ماشین

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که دوربین‌های مدار بسته جدید قابلیت‌های زیادی در تشخیص جرم داشته و کمک بزرگی برای تامین امنیت ما هستند. 

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا