مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Best Facial Recognition Security Cameras Of 2020 

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

هوشمند شدن دوربین‌های مداربسته یکی از تحولات بزرگ حوزه امنیت و نظارت تصویر به شمار می‌رود. در طی این انقلاب قابلیت‌های منحصر به فردی به دوربین ها اضافه شده که کارایی آن‌ها را تا حد زیادی افزایش داده است. دوربین تشخیص چهره یکی از محصولاتی است که نتیجه همین تحولات و پیشرفت‌ها بوده و به کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی قادر به شناسایی چهره سوژه‌های آشنا می‌باشد.
پس از این تحول بزرگ کمپانی‌های ابرقدرت حوزه نظارت تصویری شروع به تولید دوربین های مداربسته تشخیص چهره کردند. به طوری که الان می‌بینیم تمام شرکت‌های داهوا و هایک ویژن که رهبران این صنعت به شمار می‌روند دارای دوربین مداربسته تشخیص چهره در محصولات خود می‌باشند.
به کمک دوربین تشخیص چهره شما می‌توانید یک بانک اطلاعاتی کامل از کسانی که به خانه یا محل کار شما رفت و آمد می‌کنند داشته باشید. در هوش مصنوعی دوربین چهره‌های آشنا و قابل اعتماد را که از اقوام و دوستان شما هستند می‌شناسد و اگر کسی به خانه شما نزدیک شد که در این بانک اطلاعاتی وجود نداشت سریعا به شما اطلاع می‌دهد. هرچند ممکن است گاهی تغییر مو و پوشاندن صورت سبب شود تا دوربین چهره‌های آشنا را تشخیص ندهد و ولی می‌دانیم که این تکنولوژی روز به روز در حال بهبود بوده و به زودی این باگ‌ها را نیز برای دوربین تشخیص چهره رفع خواهد کرد.
برندهای معروفی دوربین‌های مداربسته شناسایی چهره خود را وارد بازار کرده‌اند تا با سازندگان دیگر به رقابت بپردازند. هر کدام از این مدل‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند بخش خاصی از نیازهای مخاطب خود را پوشش دهند. از این روز لازم است که هنگام صحبت از بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰ به زمینه عملکرد آن دوربین نیز توجه کنیم و در همان بستر آن را مورد قضاوت قرار دهیم. در لیست زیر مجموعه‌ای از برترین دوربین های مداربسته مجهز به قابلیت تشخیص چهره را گردآوری کرده‌ایم که هر کدام در حوزه به خصوصی دارای بیشترین محبوبیت می‌باشند.

بهترین دوربین تشخیص چهره از لحاظ عملکرد کلی - Nest Hello

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

اگر بخواهیم در مورد دوربینی صحبت کنیم که دارای قابلیت‌های خوبی در زمینه تشخیص چهره باشد دوربین های شناسایی چهره Nest برنده خواهند شد. دوربین هایی مثل Nest Cam IQ Indoor  و Nest Cam IQ Outdoor در کنار Nest Hello جز دوربین‌هایی هستند که حتما در این لیست قرار می‌گیرند. اما برنده اصلی دوربین Nest Hello می‌باشد که با قیمت پایین‌تر و کارایی بهتر از دو رقیب دیگر خود جلو زده و توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کرده است.
دوربین مداربسته IQ Indoor و IQ Outdoor می‌توانند به شما بگویند که چه کسی در حال حاضر در داخل یا خارج از خانه شما حضور دارد. اما دوربین تشخیص چهره Nest Hello می‌تواند کار این دو دوربین را به تنهایی و به طور همزمان انجام دهد. در واقع این دوربین نیاز به خرید یک دوربین اضافی برای نظارت فضای خارج از خانه را برای شما رفع می‌کند. از آنجایی که چهره‌های شناسایی شده در یک بانک اطلاعاتی مختص Nest به نام Nest Aware ذخیره می‌شوند شما باید برای استفاده از این قابلیت حتما هزینه پرداخت کنید.

بهترین دوربین تشخیص چهره از لحاظ ارزش خرید - Tend Secure Lynx

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

این دوربین از لحاظ قیمتی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. البته پایین بودن قیمت Lynx‌ به معنای کیفیت پایین آن نیست؛ زیرا این دوربین توانسته به خوبی خود را در بازار نشان دهد. برخلاف Nest Hello که برای اتصال به بانک اطلاعاتی چهره‌ها نیاز به پرداخت هزینه بود، Tend Secure Lynx هیچ هزینه‌ای از این بابت از کاربرانش دریافت نمی‌کند.
الگوریتم تشخیص چهره از Deep Learning بهره می‌گیرد و در مورد این دوربین نیز شاید در ابتدا تشخیص چهره‌ها کمی برایش دشوار یا با خطا همراه باشد ولی به عنوان یک دوربین تشخیص چهره ارزان قیمت کار را به خوبی انجام می‌دهد.

بهترین دوربین هوشمند تشخیص چهره - Nest Cam IQ Indoor

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

دوربین زنگ در Nest Hello و دوربین تشخیص چهره IQ Indoor شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند. این دوربین نیز دارای قابلیت تشخیص چهره می‌باشد و نشان می‌دهد که چه کسی به خانه یا محل کار شما وارد می‌شود. زاویه دید دوربین بسیار دقیق بوده و کاملا چهره افراد را پوشش می‌دهد.
علاوه بر این‌ها دوربین تشخیص چهره Cam IQ Indoor دارای قابلیت‌های دیگری نیز برای استفاده در داخل خانه می‌باشد. یکی از این ویزگی‌ها اسپیکر Google Assistant ‌است که کمپانی Nest در این رده از دوربین‌هایش تعبیه کرده است. این مسئله بدین معناست که این دوربین عملا مانند یک اسپیکر Google Home‌عمل می‌کند و می‌تواند به سوال‌های ساده‌ای مانند پیش‌بینی آب و هوا و ترافیک‌های جاده‌ای در یک منطقه خاص پاسخ دهد. علاوه بر آن اگر هر دستگاه هوشمند گوگل دیگری مانند الکسا دارید می‌توانید به راحتی آن را به این دوربین تشخیص چهره متصل کنید.
لیست بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰ در همینجا به پایان می‌رسد. البته این بدین معنا نیست که دوربین کمپانی‌های بزرگی مانند داهوا کارایی مناسبی ندارند. در واقع این لیست مجموعه‌ای از دوربین‌ها که مختص استفاده برای تشخیص چهره می‌باشند را بررسی کرده و به دوربین‌های دیگری که کارکردهای متفاوت‌تری جز آن دارند نپرداخته‌ است.

بررسی دیگر دوربین‌های تشخیص چهره

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

در این بخش قصد داریم باقی دوربین‌های شناسایی چهره را به شما معرفی کنیم. سایت cnet.com بر روی چندین دوربین تشخیص چهره تست انجام داده و طبق نتایج حاصله به برآورد کلی از عملکرد آن‌ها دست یافته است. این دوربین‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ خوب و بد.
دسته اول دوربین‌هایی هستند که با وجود اینکه به ای لیست بالا نمی‌رسند ولی کارایی مناسبی داشته و از خرید آن‌ها ضرر نمی‌کنید.
دوربین Nest Cam IQ Outdoor - این دوربین هم قیمت نسخه داخلی خانه خود می‌باشد ولی از لحاظ عملکردی بسیار برای دارنده‌اش هزینه بردار خواهد بود.
دوربین مداربسته Netatmo Welcome - طبق آزمایش انجام داده این دوربین قادر به تشخیص چهره می‌باشد ولی عملکرد آن بسیار ضعیف بوده و باگ‌های فراوانی دارد.
دوربین Wisenet SmartCam N1 - این دوربین و نرم‌افزار مختص آن به درستی قادر به تشخیص چهره افراد می‌باشند و به کمک یک Micro SD از حافظه اضافی نیز بهره‌مند‌ند. اما قیمت این دوربین تشخیص چهره کمی زیاد است و دوربین‌های دیگری مانند Lynx وجود دارند که با وجود قیمت پایین‌تر همین کارها را برای شما انجام خواهند داد.
اما دسته دوم دوربین‌هایی هستند که ما قویا پیشنهاد می‌کنیم که از خریدن آن‌ها خودداری کنید.
دوربین Honeywell Smart Home Security - از مشکلات این دوربین می‌توان به عملکرد ناپایدار و تکنولوژی پایین تشخیص چهره اشاره کرد که سبب شده تا به طور کلی سیستم بسیار ضعیفی داشته باشد.
دوربین Tend Secure Lynx Pro - مشکل این دوربین در این این است که چهره‌ها را به خوبی تشخیص نمی‌دهد.
نتایجی که سایت cnet منتشر کرده همه در شرایط آزمایشگاهی تست شده‌اند و در نتیجه ممکن است در آپدیت‌های بعدی نرم‌افزارشان بهبود پیدا کنند.

نسل آینده دوربین‌های تشخیص چهره

بهترین دوربین تشخیص چهره سال ۲۰۲۰

کمپانی دوربین مداربسته و دزدگیر آمازون با نام Ring در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۸ نوشته که احتمال دارد دوربین های تشخیص چهره در آینده بتوانند چهره افراد «تحت تعقیب» را در مکان‌های عمومی تشخیص داده و مستقیما به نیروی پلیس اطلاع دهند. در حال حاضر این کمپانی هیچ دوربین تشخیص چهره ای تولید نکرده است و بیشتر مدل‌ها متعلق به شرکت Nest Hello می‌باشند. همین شرکت‌ها نیز که پیشروان این تغییر به شمار می‌آیند در حال حاضر تنها قادرند چهره‌های آشنایی که ما به لیست اضافه می‌کنیم را شناسایی کنند و امکان تشخیص چهره‌های موجود در بانک اطلاعاتی پلیس را ندارند.
اشتراک‌گذاری چنین اطلاعات محرمانه‌ای با شرکت‌های دوربین مداربسته می‌تواند کمی حساس باشد. همانطور که گفتیم بزرگ‌ترین کمپانی‌ها در این حوزه Nest و Ring هستند که نست متعلق به شرکت گوگل و رینگ نیز متعلق به آمازون است. دو تا از برگ‌ترین شرکت‌های تجار دنیا. این شرکت‌ها ممکن است هر زمانی چهارچوب‌های سازمانی‌شان را تغییر دهند و قوانین جدیدی وضع کنند از این رو آینده در این حوزه کمی غیر قابل پیش‌بینی می‌باشد.

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا