مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

What Is Solar Powered Security Camera 

یکی از نکات مهمی که در راه‌اندازی و نصب دوربین مداربسته مطرح می‌شود این است که سیستم نظارتی را طوری مدیریت کنیم که تغییرات غیرمنتظره جغرافیایی تاثیری در کارکرد آن‌ها نداشته باشند. در همین راستا دوربین مداربسته خورشیدی می‌تواند گزینه‌ای قابل تامل برای جلوگیری از اتفاقاتی از این دست باشد. 

از جمله مناطقی که می‌توانند استفاده مناسبی از دوربین‌های مداربسته خورشیدی داشته باشند، مکان‌هایی دور از دسترس و خارج از شبکه‌ برق مانند محل‌های احداث ساختمان، مزارع، گاوداری‌ها و بافت‌های روستایی هستند که کابل‌کشی برایشان بسیار سخت و هزینه‌بر خواهد بود. لذا در ادامه می‌خواهیم به طور مفصل به دوربین های مدار بسته خورشیدی وای فای بپردازیم و کمک کنیم تا بهترین گزینه را برای نصب دوربین مدار بسته انتخاب کنید. 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

دوربین های مداربسته خورشیدی که با نام دوربین مدار بسته پنل خورشیدی نیز شناخته می‌شوند، برای تامین انرژی از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کنند و در نتیجه به کابل یا منبع الکتریکی نیازمند نیستند. علاوه بر این طبیعی و تجدیدپذیر بودن این منبع انرژی سبب می‌شود که از پرداخت قبض ماهیانه خلاص شوید. دوربین های مداربسته خورشیدی یکی از انواع دوربین های مداربسته سلولی می‌باشند که به جای باتری از انرژی خورشید بهره می‌برند. 

برای آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته سیم کارت خور بر روی این لینک کلیک کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های دوربین مدار بسته خورشیدی این است که همه جا قابل نصب هستند! چه هوای بارانی و چه مهی نمی‌تواند در عملکرد این دوربین ها اختلالی ایجاد کند. البته وجود نور کافی خورشید می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. 

دوربین مدار بسته خورشیدی چطور کار می‌کند؟ 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

پنل‌های متصل به این دسته از دوربین های امنیتی می‌توانند تابش‌های خورشید را روی صفحات جذب کنند و با تبدیل آن به جریان مستقیم انرژی تولید کنند. این پنل‌های خورشیدی انرژی اضافه جذب شده را درون باتری‌های قابل شارژ ذخیره می‌کنند و شب‌ها و یا هنگامی که نور خورشید کم است از آن برای مصرف دوربین استفاده می‌کنند. برخلاف باور عمومی که فکر می‌کنند پنل‌ها در روزهای بارانی و ابری نمی‌توانند انرژی ذخیره کنند، باید گفت که اشعه‌های ساتع شده توسط خورشید حتی از ابر و باران نیز عبور می‌کنند و لذا مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که کیفیت تصویربرداری در روز‌های بارانی به اندازه روز‌های آفتابی نخواهد بود. دوربین‌ها نیز چون از نوع Outdoor هستند به خوبی در برایر آب مقاوم بوده و در روزهای بارانی مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد.

محافظت از دوربین مداربسته خارج از خانه یا Outdoor

۵ مزیت اساسی دوربین های مدار بسته خورشیدی 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

حالا وقت آن است که مزیت‌های رقابتی این دوربین های مداربسته را بررسی کنیم و ببینیم که چه انتظاراتی می‌توانیم از آن‌ها داشته باشیم. 

۱. قابلیت نصب در هر مکانی: بی‌نیاز بودن این دوربین های پنلی به کابل و شبکه برق سبب می‌شود تا در هر مکانی قابل نصب باشند. 

۲. نصب و انتقال راحت: عدم نیاز به کابل‌کشی علاوه بر اینکه دست شما در انتخاب محل نصب باز می‌‌گذارد دردسرهای نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته را نیز بسیار کم می‌کند. دیگر نیاز به سوراخ کردن دیوار برای انتقال سیم‌ها نخواهد بود و هزینه کمتری نیز برایتان خواهد داشت. 

۳. دوست‌دار محیط زیست: طبیعی بودن منبع انرژی خورشیدی سب می‌شود که این دوربین‌ها در جهت حمایت از محیط زیست بسیار مفید باشند. عدم ایجاد پسماند و آلایندگی و مجهز بودن به باتری‌های قابل شارژ از آسیب‌زنندگی این تجهیزات بسیار می‌کاهد. لذا اگر دوست‌دار محیط زیست هستید باید حتما این گزینه را در نظر بگیرید! 

۴. کنترل شبانه‌روزی: همانطور که پیش از این توضیح دادیم باتری‌های قابل شارژ متصل به این دوربین‌های مداربسته خورشیدی می‌توانند انرژی خورشید در روز را ذخیره کنند و شب‌ها که تابشی وجود ندارد برق مورد نیاز دوربین را تامین کنند. 

۵. طول عمر بالا: اکثر دوربین های مدار بسته پنل خورشیدی گارانتی‌های ۲۵ ساله دارند. این امر نشان می‌دهد که این دوربین‌ها تا ۲۵ سال اولیه هم‌چنان ۸۰ درصد بازدهی داشته و شرایط نگه‌داری چندان سختی ندارند. 

هنگام خرید دوربین مداربسته خورشیدی باید به چه نکاتی توجه کنیم 

خرید دوربین مداربسته خورشیدی نیز مانند تمام دوربین‌های مداربسته دیگر نیازمند شناخت است. لذا لازم است پیش از خرید سوال‌های زیر را زا خود بپرسید. 

پنل خورشیدی‌‌تان چه میزان برق تولید می‌کند؟ 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

میزان برقی که یک پنل خورشیدی می‌تواند برای دوربین مدار بسته وای فای شما تولید کند به فاکتور‌های مختلفی وابسته است. به طور مثال عواملی چون میانگین تابش دریافتی روزانه، شرایط آب و هوایی و زاویه نصب پنل می‌توانند در میزان انرژی تولید شده موثر باشند. برای اینکه بازدهی دوربین مداربسته را بالا ببرید بهتر است که پنل‌های خورشیدی را به سمت نور قرار دهید. 

همینطور حواستان باشد تا درخت بزرگ و یا سایه‌بانی جلوی پنل‌های تان قرار نگرفته باشد. علاوه بر آن روی پنل‌ها را همیشه با دستمال مرطوب تمیز کنید تا خاک نگیرند. 

دوربین مداربسته پنلی شما به چه ظرفیت باتری نیاز دارد؟ 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

از آنجایی که باتری‌ها در شرایط اضطراری که نور خورشید وجود ندارد استفاده می‌شوند بسیار مهم است که ظرفیت مناسبی داشته و بتوانند برق تمام دوربین‌ها را پوشش دهند. به طور معمول ظرفیت باتری باید حداقل ۱۰ برابر ظرفیت بیشترین خروجی پنل خورشیدی باشد. در غیر این صورت باتری‌ها بر اثر شارژ بیش از حد می‌سوزند. 

هزینه دوربین پنل خورشیدی چقدر است؟ 

دوربین مداربسته خورشیدی چیست؟

شاید هزینه‌های اولیه خرید دوربین مداربسته خورشیدی خیلی زیاد به نظر برسد اما مزیت‌های آن که به مرور و در آینده با آن مواجه خواهید شد مانند دوام بالا و هزینه ماهانه کم و نصب آسان تمام آن خرج‌های اولیه را جبران خواهد کرد. 

پرسش‌های رایج در مورد دوربین های مدار بسته خورشیدی 

اگر برای دور روز متوالی هوا آفتابی نباشد آیا دوربین‌ها بازهم کار خواهند کرد؟ 

همانطور که اشاره شد پنل‌ها حتی در روزهای بارانی و ابری نیز انرزی جذب می‌کنند. هرچند مقدار انرژی جذب شده بسیار کمتر از روزهای آفتابی است ولی با این حال برای کار کردن دوربین‌ها کافی است. در مواقع اضطراری استفاده از باتری‌های شارژی کمک کننده خواهد بود. 

آیا نگه‌داری دوربین‌های پنل خورشیدی سخت است؟ 

خیر! در واقع این سیستم‌های نظارتی به نگه‌داری بسیار کمی نیاز دارند. هرچند مانند هر سیستم الکتریکی دیگری، کارهای ساده‌ای برای حفظ کیفیت این سیستم‌ها نیاز است. 

به طور مثال تمیز نگه‌داشتن سطح پنل‌ها به جذب انرژی کمک کرده و بهتر است هر ۶ ماه یک‌بار تکرار شود. برای این کار کافیست به کمک آب و یک برس تمیز سطوح را پاک کنید. برای شست‌ و شوی کامل پنل‌ها بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. 

چگونه از سرقت پنل‌ها جلوگیری کنم؟ 

دوربین‌های پنل خورشیدی دارای سنسور‌های ضدسرقت هستند و زمانی که فردی وارد محدوده خاص نزدیک آن‌ها شود با به صدا در آوردن آلارم شما را باخبر می‌کنند. با این حال بهتر است نکات زیر را برای شرایط اضطراری رعایت کنید: 

- شمراه سریال پنل‌ها را در جایی نگه‌دارید تا در صورت دزدی بتوانید مالکیت آن‌ها را اثبات کنید. 

- پنل دوربین‌های مداربسته خورشیدی را در مکان‌های دور از دسترس قرار دهید. 

- سیستم نظارتی خود را بیمه کنید. 

مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته تحت پنل با رم ۱۶ گیگ چقدر است؟

این مسئله کاملا وابسته به میزان بیت ریت ویدیو است. قطعا بیت ریت Bit Rate دوربین مداربسته شما می‌تواند تاثیر بالایی در حجم فایل‌های ضبط شده بگذارد؛ لذا هرچه بیت ریت بالاتر باشد، تصاویر واضح‌تر و فایل‌ها حجیم‌تر خواهند بود.

در صورت پر بودن رم دوربین مداربسته ، فایل‌های جدید به طور خودکار بر روی فایل‌های قدیمی ضبط می‌شوند. بنابراین بهتر است حواستان باشد که هر از چند باری از رم نسخه پشتیبان تهیه کنید تا فایل‌های قدیمی حذف نشوند.

راهنمای انتخاب کارت حافظه مناسب برای دوربین مداربسته

آیا می‌توانم دوربین مداربسته خورشیدی را هم‌زمان به چند دستگاه متصل کنم؟ 

بله! بعضی از این دوربین‌ها حتی قابلیت اتصال به ۸ دستگاه (یک دستگاه به صورت مین استریم و ۷ تای دیگر فلوئنت استریم) را دارند. در واقع نه تنها شما بلکه تمام اعضای خانواده‌تان می‌توانند در هر کجا که باشند به کمک گوشی هوشمندشان و با وارد کردن کد UID دوربین مداربسته IP تصاویر را مشاهده کنند.

نرم افزار‌های مدیریتی دوربین مداربسته

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا