مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Watching Security Cameras With A Slow Internet Connection 

حالا که تماشای از راه دور دوربین‌های مداربسته بسیار بین مردم جا افتاده است لازم است بدانیم که چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟ خصوصا در کشور ما که اینترنت چندان ور سرعت نیست و گاهی بسیار ضعیف و حتی قطع می‌شود.
فراهم بودن امکان تماشای ریموت برای دوربین‌های مداربسته پیشرفت بسیار خوبی است اما بسیاری از کاربران به دلیل مشکلات سیستم نظارتی انتظاراتشان در این زمینه برآورده نمی‌شود. از آنجایی که برای تماشای از راه دور توسط دوربین نیاز به سرعت آپلود اینترنت بالایی دارید که متاسفانه در ایران چندان در دسترس نیست.
به دلیل توجه بیشتر به سرعت دانلود (که اتفاقا آن هم در ایران بسیار کم است) پهنای باند DSL را بیشتر برای دانلود ذخیره می‌شود و در نتیجه سرعت آپلود خیلی پایین می‌آید. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که سرعت اینترنت چه تاثیری در تماشا از راه دور دارد و اینکه چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

سرعت آپلود چیست؟ سرعت دانلود چیست؟

چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در داشتن سیستم نظارتی تحت شبکه توجه به سرعت اینترنتی است که دوربین‌ها و ضبط کننده ها به آن متصل هستند. وقتی از سرعت اینترنت صحبت می‌کنیم در واقع از دو نوع سرعت حرف می‌زنیم که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت:
سرعت آپلود
سرعت آپلود به معنای این است که سرویس‌دهنده اینترنتی چقدر سریع می‌تواند دیتا را به اینترنت بفرستد. در اینجا دیتای یکه باید فرستاده شود همان ویدیوهای ضبط شده دوربین مداربسته است. وقتی سرعت آپلود پایین است زمان زیادی طول می‌کشد تا اطلاعات برای تماشای از راه دور از ضبط کننده‌ها به گوشی هوشمند یا کامپیوتر منتقل شوند. به دلیل اینکه سرعت دانلود ارجحیت بیشتری در استفاده کاربران دارد معمولا سرعت آپلود در همه کشورها پایین‌تر است.
سرعت دانلود
سرعت دانلود بالا یکی از پرتقاضاترین بخش‌هاییست که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت با آن مواجه هستند. از همین رو بسیاری از شرکت‌ها توجه زیادی به سرعت آپلود نداشته و تمام تمرکزشان را روی ارائه سرعت دانلود بالا قرار داده‌اند.
علاوه بر این‌ها، زیرساخت‌های کابلی کواکسیال مسی نیز سرعت آپلود را محدود می‌کنند. انتقال دیتا از طریق کابل مسی تاثیر زیادی در افت سرعت دانلود دارد و امکان ندارد که بتوان در بستر کابلی یا DSL هم سرعت آپلود و هم سرعت دانلود بالایی داشت.

سرعت اینترنت معمولا چقدر است؟

چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

برای اینکه بفهمیم چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم باید ابتدا با بسترهای اینترنتی و سرعتی که هر کدام ارائه می‌کنند آشنا باشیم. سرعت اینترنت معمولا با واحد Mbps یا به عبارتی Megabits per second اندازه‌گیری می‌شود که به معنای مگابیت در ثانیه است. اگر از مشترکین فیبر نوری باشید متوجه می‌شوید که سرعت اینترنت برای کسی که از زیرساخت‌های فیبر نوری بهره می‌برد هیچ مسئله دغدغه آفرینی نخواهد بود؛ زیرا سرعت آپلود این سرویس‌دهنده‌ها نسبت به سرعت اینترنت ۱ به ۱ است.
متوسط سرعت اینترنت همراه در ابران ۲۴ مگابیت بر ثانیه است و این در حالی است که میانگین سرعت اینترنت ثابت ۸.۵ مگابیت بر ثانیه بوده و بسیار پایین است.
بر خلاف فیبر نوری سهمی از سرعت اینترنت که به آپلود (که در تماشا از راه دور دوربین مداربسته نقش اساسی دارد) اختصاص می یابد کمتر از ۶ درصد سرعت اولیه بوده و کار با دوربین مداربسته را عملا بسیار دشوار می‌کند.

از کجا بفهمیم سرعت اینترنت چقدر است؟

چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت از سمت قانون موظفند که اطلاعات کامل و شفافی از نوع سرویسی که ارائه می‌دهند منتشر کنند. راحت‌ترین کار قطعا این است که وارد پورتال شرکتی که از آن اینترنت گرفته‌اید شوید و از آنجا سنوع سرویستان را چک کنید. اما مسئله‌‌ای که سبب طرح این پرسش شده تفاوت میان سرویس‌های خریداری شده و میزان سرعتی است که کاربران در عمل دریافت می‌کنند. وگرنه هر کسی می‌داند که از چه نوع سرویس و با چه سرعتی دارد استفاده می‌کند.
یکی از سایت‌های معروف در زمینه تست سرعت اینترنت سایت Speedtest.net است که احتمالا همه آن را می‌شناسند. نکته مهم در گرفتن تست سرعت این است که حتما لپ تاپ یا کامپیوترتان را از طریق کابل LAN به مودم وصل کنید و سپس تست را بگیرید تا سرعت واقعی اینترنت را به شما بدهد.
در ویدئوی زیر همه چیز را برایتان توضیح داده‌ایم.

سرعت آپلود مناسب برای پخش از راه دور دوربین مداربسته چیست؟

چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم سرعت آپلود اینترنت مهم‌ترین فاکتور در فهم این مسئله است که چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم. هر دوربینی که قصد تماشا از راه دور آ را داریم از مقادیر مشخصی از دیتا به نام بی ریت استفاده می‌کند. میزان بیت ریتی که هر دوربین قادر به استفاده است توسط NVR یا DVR سیستم مداربسته و تنظیمات انکدینگ آن تعیین می‌شود.
حداقل میزان سرعت آپلودی که لازم است تا به وسیله آن بتوانیم تصاویر دوربین مداربسته را به صورت ریموت ببینیم 5Mbps است. در واقع با این میزان سرعت می‌توانید با کمترین میزان رزولوشن یا sub-stream به تماشای ویدئوها بپردازید.
برای بهترین کیفیت تصویر هنگام پخش از راه دور دوربین مداربسته نیز سرعتی آپلودی برابر با 10Mbps کفایت می‌کند. با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه می‌توانید یک سیستم دوربین مداربسته ۱۶ کانال را بدون هیچ پرش و لگی در حالت ساب استریم تماشا کنید.
هر سرعتی بالاتر از 10Mbps به شما این اجازه را می‌دهد تا یک یا دو دوربین را با رزولوشن کامل Main-stream تماشا کنید.

سرعت اینترنت من فقط 2Mbps است، چکار کنم؟

چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم؟

در این بخش تصمیم گرفته‌ایم تا برای افرادی که سرعت آپلود بسیار پایینی دارند و می‌خواهند بفهمند که چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینند راه حل‌هایی را پیشنهاد کنیم. به کمک این راه حل‌ها می‌توانید تجربه پخش از راه دور دوربین مداربسته با سرعت پایین را تا حد زیادی بهبود ببخشید. اما پیش از اینکه بخواهیم به چیزی دست بزنیم بهتر از اول بیت ریت را خوب بشناسیم.
بیت ریت چیست؟
بیت ریت در واقع همان فاکتوریست که تعیین می‌کند تا ضبط کننده‌ها چه میزان از دیتا را مصرف کنند یا چه میزان از اطلاعات در اینترنت استریم شود. اندازه‌گیری بیت ریت بر اساس رزولوشن و فریم ریت دوربین انجام می‌شود. اگر دوربین مداربسته شما دارای mainstream و substrea باشد می‌توانید برای هر استریم بیت ریت‌های مختلفی را تنظیم کنید.
مین استریم بالاترین کیفیت پخشی است که یک دوربین می‌تواند تولید کند و ساب استریم نیز برای استفاده‌هایی که نیاز به رزولوشن پایین‌تر دارد استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است که تعداد دوربین‌هایی که می‌خواهیم برای تماشای از راه دور استفاده کنیم به مقدار بیت ریت مورد نیاز برای پخش آن‌ها اضافه می‌کند. به جدول‌های زیر نگاه کنید:
جدول
جدول
اپلیکیشنی که برای تماشای از راه دور استفاده می‌شود می‌تواند به طور خودکار به ساب استری دوربین متصل شود. با توجه به جدول بالا مشخص می‌شود که هر دوربین برای پخش ویدیو در بستر اینترنت نیاز به 1Mbps سرعت آپلود خواهد داشت.

انجام تنظیمات بیت ریت Sub Stream برای پخش از راه دور با کیفیت‌تر

اگر پخش ویدئو در اپ گوشی قابل انجام نباشد، یا خیلی هنگ کند می‌توانید با کاهش دادن بیت ریت به رزولوشن‌های پایین‌تر پخش بهتری را تجربه کنید. پیشنهاد ما این است که کاهش کیفیت را ذره ذره انجام دهید تا کیفیت کلی فیلم خیلی ضعیف نشود.
۱. فریم ریت را تا حد مطلوبی پایین بیاورید. مثلا برای پخش از راه دور، فریم ریت 7fps برای درک ویدیوی ضبط شده کافی است. ممکن است در این حالت پخش خیلی روان نباشد ولی با این سرعت اینترنت اقلا اجازه می‌دهد تا بیت ریت را پایین بیاورید.
۲. اگر این کار بیت ریت را به اندازه کافی پایین نیاورد می‌توانید این بار رزولوشن را تغییر دهید. برای این کار کافیست رزولوشن تصویر را از D1 960 به VGA 480p یا 1CIF کاهش دهید تا فریم‌ها کوچک‌تر شده و پخش آسان تر شود.
۳. بیت ریت پایینی که فکر می‌کنید سیستم در آن بهتر کار می‌کند را وارد کنید. اگر دیدید تصاویر خش‌دار هستند و ارور می‌دهند می‌توانید کمی بیت ریت را افزایش دهید.

از پایدار بودن اینترنت گوشی / لپ تاپ اطمینان حاصل کنید

عامل دیگری که خیلی بر درک ما از اینکه چطور با سرعت اینترنت پایین تصاویر دوربین مداربسته را ببینیم تاثیرگذار است اینترنت دستگاهی است که می‌خواهیم تصاویر دوربین را روی آن پخش کنیم. در این بخش سرعت دانلود وای فایی که گوشی به آن متصل است در روند پخش از راه دور تاثیر مستقیم دارد.
پیشنهاد ما این است برای جلوگیری از پیش آمدن مشکلاتی مانند لگ یا مصرف بالای دیتا از وای فای برای این کار استفاده کنید.
پیشنهاد دیگر ما نیز این است که تنظیمات Push Notifications یا Email alerts را فعال کنید. فعال کردن این دو گزینه باعث می‌شود که نیازی به پخش مداوم دوربین ها نباشد و اینترنت کمتری مصرف شود. در واقع به کمک این روش دیگر نیازی نیست که ساعت‌ها پشت دستگاه بشینید و ویدیوهای طولانی ببینید. تنها کافیست هر زمان که آلارم به صدا در آمد به ویدیوها سر بزنید.

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا