مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Two Way Audio Security Cameras 

در واقع قابلیت صدای دو طرفه به این معناست که این دوربین‌ها امکان ایجاد مکالمات صوتی را دارا هستند. یعنی با فعال کردن این قابلیت شما می‌توانید از راه دور و تنها از طریق دوربین داخل اتاق فرزندتان با او صحبت کنید. اگر تصمیم به خرید دوربین مداربسته با قابلیت صدای دو طرفه دارید بهتر است ۴ نکته‌ای که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم را در نظر داشته باشید. 

۱. دوربین مدار بسته تحت شبکه Two-way Audio چیست؟

دوربین‌های مداربسته سیمی یا وایرلسی که دارای یک میکروفون و اسپیکر داخلی باشند را اصطلاحا دوربین های 2-way intercom یا Two-way audio می‌نامند. در واقع این دوربین‌ها امکان برقراری مکالمه همزمان را برای کاربر فراهم می‌کنند. در نتیجه اگر می‌خواهید از طریق دوربین مداربسته‌ای که در اتاق کودک یا پدر پیرتان قرار داده‌اید با آن‌ها صحبت کنید، دیگر نیازی به خریدن میکروفون و اسپیکر اضافه نخواهد بود.

آشنایی با تمام اصطلاحات سیستم دوربین مداربسته

بسته به شیوه انتقال صدا، سه نوع دوربین مداربسته صدای دو طرفه وجود دارد: 

 • مدل Simplex
 • مدل Half-duplex
 • مدل Full-duplex

جهت درک بهتر، این سه حالت انتقال صدا در جدول زیر با هم مقایسه شده‌اند:

Full-duplex Half-duplex Simplex زمینه تفاوت‌ها
دوسویه - هم‌زمان دوسویه - غیر هم‌زمان یک‌سویه جهت انتقال
هم می‌فرستد و هم دریافت می‌کند (هم‌زمان) هم می‌فرستد و هم دریافت می‌کند (غیر هم‌زمان) دیتا می‌فرستد ولی دریافت نمی‌کند دریافت یا فرستادن دیتا
بهتر است - - عملکرد کلی 
 • دوربین‌های مدار بسته خانگی IP عموما یا دارای حالت Half-duplex هستند و یا Full-duplex. 
 • در دوربین‌های مدار بسته آی پی با قابلیت صدای دو طرفه Half-duplex ، صدا در هر دو جهت قابل انتقال خواهد بود. اما دو طرف نمی‌توانند هم‌زمان باهم صحبت کنند، بلکه مانند واکی تاکی باید صبر کنند تا صحبت یک نفر تمام شود و بعد از دریافت صدا طرف بعدی می‌تواند صحبت کند. 
 • در دوربین های مدار بسته با قابلیت Full-duplex طرفین می‌توانند هم‌زمان با یکدیگر مکالمه داشته باشند. 

همانطور که می‌دانید دسته دیگری از دوربین‌های مداربسته در بازار وجود دارند که می‌توانند صدای محیط را همراه تصویر ضبط کنند. باید در نظر داشته باشید که این دو نوع دوربین با یک‌دیگر تفاوت دارند، زیرا این دوربین‌ها امکان انتقال صدا در زمان واقعی را نداشته و فقط صداهای محیط را در هنگام ضبط ویدیو ثبت می‌کنند. در حال حاضر اکثر دوربین‌های بولت و دام PoE (مخصوصا دوربین‌های مخصوص فضای خارجی) قابلیت صدای دو طرفه را ندارند. زیرا این دوربین‌ها بیشتر در ارتفاع بالا نصب می‌شوند و سر و صدای محیط امکان برقراری ارتباط دو طرفه را با این دوربین‌ها مشکل می‌کند. 

بنابراین اگر می‌خواهید دوربین‌هایتان امکان مکالمه دو طرفه داشته باشند، دوربین‌های مدار بسته PoE چندان انتخاب مناسبی نخواهند بود. برای این منظور بهتر است از دوربین‌های خانگی دارای این قابلیت مانند بیبی مانیتورها Baby Monitors و یا دوربین‌های مداربسته باتری خور استفاده کنید. 

۲. نکات مهم در خرید دوربین مدار بسته Two-way Audio 

اگر از افراد پیر نگه‌داری می‌کنید و یا کودک خردسال در خانه دارید و یا می‌خواهید از پارکینگ و ماشین خود محافظت کنید رعایت این پنج نکته می‌تواند شما را در خرید دوربین مدار بسته مناسب کمک کند: 

 1. کیفیت صدای دو طرفه 
 2. طراحی ضد آب 
 3. دید در شب مناسب 
 4. قابلیت تشخیص حرکت 
 5. نصب آسان 

 

دوربین مداربسته‌ای بخرید که کیفیت صدای دو جانبه بالایی داشته باشد

 

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید همین است. کیفیت صدا در برقراری مکالمه و بالا رفتن امنیت بسیار موثر است. برای اینکه بفهمید دوربین مداربسته Two Way Audio با کیفیتی دارد یا نه این سه مورد را در نظر بگیرید: 

 1. حجم صدا 
 2. وضوج صدا 
 3. عدم تاخیر در انتقال صدا 

دوربین مداربسته‌‌ای بخرید که برای محیط باز مناسب باشد 

طراحی ضد آب

اگر می‌خواهید دوربین‌هایتان را در بیرون از خانه نصب کنید باید حتما فاکتور ضد آب بودن را در نظر بگیرید. به طور مثال دوربین‌هایی که دارای استاندارد IP67 هستند مقاومت خوبی در برابر آب داشته و برای بیرون از خانه مناسبند. این دوربین‌ها را می‌توان بدون نگرانی از خطر نفوذ آب و خاک در هر کجای محیط خارج از خانه نصب کرد. بدین ترتیب اگر متوجه ورود دزد به محیط حیاط شدید می‌توانید پیش از اینکه جلوتر بیایند از طریق اسپیکر فراری‌شان دهید!

دوربین مداربسته ای بخرید که دید در شب خوبی داشته باشد 

دوربین مداربسته ای بخرید که دید در شب خوبی داشته باشد

دارا بودن قابلیت دید در شب یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید هر دوربین مدار بسته ای است. دوربین‌های مداربسته ای که دارای قابلیت صدای دو طرفه و دید در شب هستن این امکان را به شما می‌دهند تا در هنگام شب از طریق گوشی هوشمند برای کودکتان لالایی بخوانید. برای آشنایی با برنامه‌های اندروید مدیریت دوربین مداربسته این مقاله را بخوانید. 

دوربین مدار بسته ای بخرید که قابلیت تشخیص حرکت را داشته باشد 

دوربین مدار بسته ای بخرید که قابلیت تشخیص حرکت را داشته باشد

ترکیب این قابلیت‌ها با یکدیگر کنترل هر چیزی در ملکتان را برایتان ممکن می‌سازد. زمانی که دوربین مداربسته شما به قابلیت تشخیص حرکت مجهز باشد در صورت مشاهده حرکات  مشکوک برای شما اعلان می‌فرستد. لذا دیگر نیاز نیست همیشه حواستان به دوربین‌ها باشد. دوربین‌های مختلف با دو شیوه متفاوت حرکت اجسام را پردازش می‌کنند. در جدول زیر این دو روش و تفاوت آن‌ها با یکدیگر را نشان داده‌ایم: 

نوع دوربین طرز کار
دوربین‌هایی که از سنسور‌های حرکتی نرم‌افزاری برای تشخیص حرکت اجسم استفاده می‌کنند مقایسه تصاویر قبلی و بعدی
دوربین‌هایی از سنسور‌های حرکتی RIP برای تشخیص حرکت اجسام استفاده می‌کنند مقایسه گرمای محیط
 • در واقع در دوربین‌های نوع اول هوش مصنوعی دوربین با مقایسه فریم بعدی با فریم قبلی و پیدا کردن تفاوت‌های آن‌ها تشخیص می‌دهد که جسمی در محیط حرکت کرده است و در نتیجه مالک را به واسطه آلارم با خبر می‌کند. 
 • اما در دوربین‌های نوع دوم هوش مصنوعی دوربین به کمک سنسورهای RIP گرمای بدن موجودات در حال حرکت را تشخیص می‌دهد. بدین صورت که وقتی تابش‌های اینفرارد حسگر حرکتی RIP تغییر می‌کند یعنی دمای اجسام در حال حرکت تغییر می‌کند. بعضی از دوربین‌ها از هر دوی این الگوریتم‌ها برای تشخیص حرکت استفاده می‌کنند. 

دوربین مدار بسته Two-way audio با نصب آسان بخرید 

دوربین مدار بسته Two-way audio با نصب آسان بخرید

طبیعی است که کسی نمی‌خواهد دوربینی بخرد که نصب و راه‌اندازی بسیار پیچیده و دشواری داشته باشد. اگر به دنبال دوربین مدار بسته ای می‌گردید که علاوه بر قابلیت نصب آسان از انتقال صدای دو طرفه نیز برخوردار باشد، دوربین‌های باتری خور و دوربین های آی پی وای فای بهترین انتخاب برای شماست. 

این دوربین‌ها به دلیل بی‌سیم بودن تقریبا همه جا قابل نصب هستند و دیگر دردسر‌های کابل‌کشی را نخواهند داشت. به علاوه دوربین‌های باتری خور برای زمان‌هایی که اینترنت قطع است بسیار کاربردی خواهند بود . 

۳. مشکلات رایج دوربین های مداربسته میکروفون دار و راه‌حل آن‌ها 

سوال اول: قابلیت صدای دو طرفه دوربین مداربسته ام کار نمی‌کند.

راه حل: اگر نمی‌توانید از میکروفون یا اسپیکر دوربین مداربسته تان استفاده کنید شاید یکی از راه‌های زیر راه حل مشکل شما باشد. 

- چک کنید ببینید که آیا این قابلیت را فعال کرده‌اید یا خیر. اکثر Two-way audio ها برای فعال‌سازی نیاز به PTT (Push To Talk) دارند. 

- دوربین را از سایر وسایل الکتریکی دور نگه‌دارید. 

- اینترنت را چک کنید. 

- فرم ور دوربین را به آخرین ورژن آپدیت کنید. 

- دوربین مدار بسته را ریست کنید. 

سوال دوم: آیا ضبط صدا با دوربین مداربسته قانونی است؟ 

راه حل: بر طبق قانون ضبط صدا در صورتی قانونی است که طرفین از ضبط شدن صدایشان مطلع باشند. به علاوه صداهای ضبط شده به روش‌های زیر به هیچ‌وجه قانونی نخواهند بود: 

- شنود 

- ضبط صدا از راه دور 

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا