مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

How To Recover Deleted CCTV Footage 

تصور کنید اشتباها دستتان خورده و فیلم‌های دوربین مداربسته را حذف کرده‌اید. حالا حتما می‌خواهید بدانید آیا راهی برای بازیابی تصاویر پاک شده دوربین مداربسته تان وجود دارد یا نه؟ در ادامه این مقاله به جواب‌های دقیقی در این باره خواهید رسید! 

- بررسی ۶ راه‌کار اساسی 

- تصاویر دوربین مدار بسته چطور پاک می‌شوند؟ 

- نکات مهم 

۶ راهکار اساسی برای بازیابی تصاویر پاک شده از کارت حافظه / دی وی آر / ان وی آر / کامپیوتر 

آیا امکان بازیابی اطلاعات حذف شده از دوربین مداربسته وجود دارد؟ بله وجود دارد! با آزمودن ۶ روش پیشنهادی زیر می‌توانید به راحتی فیلم‌های پاک شده از دی وی آر / ان وی آر دوربین مداربسته‌تان را بازگردانید. انتخاب بهترین حافظه SSD برای دوربین مداربسته

روش اول: جست و جو در سطل زباله

قبل از اینکه دنبال راه‌های پیچیده برای بازیابی ویدیو‌های حذف شده دوربین مداربسته بگردید بهتر است اول سطل زباله سیستم خود را چک کنید. در صورتی که از دستور Shift+Delete برای حذف فایل‌ها استفاده نکرده باشید به احتمال قوی داخل سطل زباله خواهند بود. 

روش دوم: استفاده از File History

در صورتی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید و بک آپ خودکارتان فعال است، می‌توانید با طی گام‌های زیر فایل‌های حذف شده را بازیابی کنید: 

۱. به قسمت سرچ ویندوز بروید و بنویسید Restore Your Files with File History 

نحوه بازیابی تصاویر پاک شده دوربین مداربسته

۲. دنبال فایل مورد نظرتان بگردید. 

۳. روی گزینه Restore کلیک کنید تا دوباره در همان مسیر قبلی که از ان حذف شده بود ذخیره شود. البته می‌توانید مسیر جدیدی هم به آن بدهید. 

راه دیگر هم این است که مستقیما بر روی فولدری که فیلم‌ها از آن حذف شده‌ند راست کلیک کنید و گزینه Restore Previous Versions را بزنید. 

نکته اصلی این است که برای استفاده از این روش باید حتما از قبل تنظیمات بک آپ هیستوری سیستم شما فعال باشد. در صورتی که این تنظیمات برای شما فعال نیست می‌توانید با رفتن به مسیر زیر از اتفاقات این چنینی در آینده جلوگیری کنید: 

Start Setting > Updates And Security > Backup > در این مرحله یک درایو اکسترنال یا شبکه را به عنوان فضای ذخیره‌سازی هیستوری معرفی می‌کنید. 

روش سوم: بازیابی تصاویر حذف شده به کمک فایل پشتیبان 

دوربین‌های مداربسته برند‌های مطرح دنیا معمولا قابلیت‌های بیشتری مانند درگاه کارت حافظه یا فضای ابری و یا سرورهای FTP دارند. این قابلیت‌ها کمک می‌کنند که فالی‌های شما در فضاهای مختلف دیگری نیز ذخیره شوند و لذا با پاک شدن فایل اصلی به راحتی می‌توان آن را از کارت حافظه و یا سرور FTP ریکاور کرد. 

روش چهارم: استفاده از سرویس‌های Data Recovery 

ضربه دیدن NVR و یا DVR می‌تواند یکی از دلایل پاک شدن فایل‌ها باشد. در این مواقع بهتر است از خدمات معتبر بازگردان یاطلاعات استفاده کنید. این سرویس‌ها می‌توانند به خوبی اطلاعات پاک شده را بازیابی کنند. 

روش پنجم: استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات 

در صورتی که هیچ نسخه پشتیبانی از فایل‌های حذف شده‌تان نداشته باشید، نرم‌افزارهای ریکاوری می‌توانند کمک بزرگی به شما بکنند. برای این کار باید هارد درایو و یا کارت حافظه را به لپ تاپ وصل کنید و سپس با نصب نرم‌افزار از آن ریکاوری بگیرید. 

روش ششم: کمک گرفتن از افراد متخصص 

اگر می‌بینید که هیچ‌کدام از راه‌های بالا مشکلتان را حل نمی‌کند بهتر است که از افراد متخصص کمک بگیرید. عوامل زیادی هستند که سبب آسیب دیدن فیلم‌های داخل دی وی آر شما می‌شوند. با کمک گرفتن از افراد متخصص و ریشه‌یابی این علت‌ها می‌توانید آسان‌تر فایل‌های حذف شده را بازیابی کنید. 

نکته: در صورتی که متوجه شدید تعدادی از فایل‌هایتان حذف شده پیش از هر اقدامی این نکات را در نظر بگیرید: 

۱. زمانی که دیدید DVR/NVR ارور می‌دهد سعی نکنید روشنش کنید. 

۲. هارد درایو را به هیچ‌وجه فرمت نکنید. 

۳. هیچ‌چیزی را حذف نکنید و برای اینکه فایل‌های قدیمی بازنویسی نشوند فایل جدیدی هم روی هارد سیو نکنید. 

۴. بدون اطلاعات کافی دست به هر روشی برای ریکاوری فایل‌های پاک شده نزنید. 

چطور فایل‌های دوربین مداربسته آسیب می‌بینند و حذف می‌شوند؟ 

نحوه بازیابی تصاویر پاک شده دوربین مداربسته

۱. اختلال در دی وی آر یا ان وی‌ آر 

تهویه نامناسب و داغ شدن چیپ‌ها می‌تواند سبب ایجاد صداهای عجیب در دستگاه شده و نهایتا به آسیب دیدن اطلاعات ذخیره شده در آن بیانجامد. 

۲. اختلال در کل سیستم 

این اختلال تنها درد صورت مشکلات خارجی رخ می‌دهد. مشکلاتی از قبیل منبع تغذیه نامناسب، خطاهای اتصالات و کابل‌ها، بازتابش‌ها و مواردی دیگر از این دست. 

۳. خطای انسانی 

بسیار پیش می‌آید به دلیل بی‌حواسی دستمان خورده باشد و بخشی از اطلاعات گوش‌مان را حذف کرده باشیم. این اتفاق در مورد دوربین‌های مداربسته نیز چندان بعید نیست. 

۴. کد‌های خراب

دوربین‌های مداربسته نیز مانند تمام سیستم‌های امنیتی بسیار تحت حملات سایبری قرار می‌گیرند و این مسئله می‌توان باعث خراب شدن تصاویر و اطلاعات ذخیره شده در آن‌ها شود. 

چند نکته پایانی

جدای از روش‌هایی که به بازیابی تصاویر پاک شده دوربین مداربسته کمک می‌کند، بهتر است نکاتی که از رخ دادن این اتفاق جلوگیری می‌کنند را نیز در نظر بگیریم. 

- هر چند وقت یک بار از فایل‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنیم.

- فایل‌ها را در مسیرهای مختلف دخیره‌سازی کنیم. 

- حواسمان به پر شدن ظرفیت دی وی آر باشد. 

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا