مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Guide To Buy Your Driveway Security Cameras 

مسیرهای ماشین‌رو یکی از نقاط مهم و حائز اهمیت در نصب دوربین مداربسته می‌باشند. دوربین‌هایی که بتوانند اجسام در حال حرکت را مانیتور کنند و در صورت لزوم پلاک آن‌ها را نیز بخوانند نیازمند ویژگی‌هایی هستند که هنگام خرید دوربین مداربسته نباید نادیده گرفته شود. بدین منظور در این مقاله می‌خواهیم به ۴ نکته اساسی در انتخاب دوربین‌هایی که مناسب چینین کاری هستند بپردازیم و در ادامه نیز راه‌حل‌های ساده‌ای برای نصب این دوربین‌ها در خانه ارائه دهیم.

۱. چهار نکته اساسی در خرید دوربین مناسب مکان‌های ماشین‌رو

 به دلایلی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم ممکن است شما نیز به نصب دوربین‌های PoE و بی‌سیم نیاز پیدا کنید:

  • کنترل رفت و آمد افراد به راه‌های ورودی
  • جلوگیری از سرقت ماشین و منزل
  • کنترل رفت و آمد از طریق گوشی موبایل
  • شناسایی پلاک خودروها و چهره افراد
  • ممانعت از توقف ماشین‌های دیگر در راه ورودی ملک شما

اما نکاتی که مهم است تا موارد بالا محقق شوند از این قرار خواهند بود:

ضد آب بودن

برد دید در شب زیاد

وضوح تصویر بالا

عدم وابستگی به اینترنت و برق

۱. دوربین‌های مداربسته‌ای بخرید که در برابر نفوذ آب مقاوم باشند

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای مسیرهای ماشین‌رو

دوربین‌های مداربسته‌ای که برای مسیرهای تردد خودرو نصب می‌کنید باید در مقابل شرایط آب و هوایی نامتعادل مقاوم باشند. زیرا مکان نصب این دوربین‌ها اغلب در محیط باز و در معرض باد و برف و باران است. دوربین‌هایی که دارای استاندارد مقاومتی IP66 و IP67 هستند گزینه‌های مناسبی در این زمینه محسوب می‌شوند. درجه IP این استانداردها نشان‌دهنده میزان مقاومت آن‌ها در برابر نفوذ آب و خاک است. درجه IP67 یکی از بالاترین درجاتی محسوب می‌شود که برای دوربین‌های مداربسته در نظر گرفته شده است.

۲. طول برد دید در شب دوربین را در نظر قرار دهید

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای مسیرهای ماشین‌رو

تصویربرداری در هنگام شب یکی از چالش‌های اصلی طراحان دوربین‌های مداربسته و به طور کلی سیستم‌های نظارت تصویری است. زیرا از آن‌جایی که خودتان هم می‌دانید اکثر جرایم در شب اتفاق می‌افتند و اگر دوربین‌های مداربسته قادر به نظارت شبانه نباشند دیگر به چه کاری خواهند آمد؟ با اینکه مشکل نظارت در نور کم مدت‌هاست حل شده ولی حالا بحث بر سر وضوح و کارایی بیشتر آن است.

قابلیت نایت ویژن بیشتر دوربین‌های مداربسته از نوع اینفرارد است. این چراغ اینفرارد کمک می‌کند تا دوربین حتی در شب به راحتی بتواند چهره افراد و یا پلاک ماشین‌ها را شناسایی کند. از طرفی دوربین‌های مداربسته‌ای که دارای برد دید در شب بیشتری هستند فواصل بیشتری را پوشش می‌دهند و لذا اگر سارق در فاصله دوری از دوربین قرار داشته باشد، باز هم قابل شناسایی و ردگیری خواهد بود.

با رقابت بر سر میزان کیفیت تصاویر ثبت شده در شب، بعضی دوربین های مداربسته از قابلیت Starlight بهره می‌برند که امکان ضبط تصاویر رنگی در شب را فراهم می‌سازد.

نوع دیگر دوربین‌های مداربسته مناسب مسیرهای ماشین‌رو از نوع چراغ‌دار هستند. عملکرد این دوربین‌ها بدین صورت است که اگر شخصی به منطقه مشخص شده نزدیک شود چراغ‌ها روشن می‌شوند و سارق را می‌ترسانند. عیب این دوربین نسبت به دو مورد بالا در این است که به دلیل روشن شدن چراغ، تصاویر ثبت شده کمی تار می‌شوند.

۳. دوربین مداربسته با وضوح تصویر بالا تهیه کنید

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای مسیرهای ماشین‌رو

وضوح تصویر شرط اصلی خرید دوربین مداربسته است. هیچ‌کس نمی‌خواهد سیستم نظارت تصویری نصب شده در پارکینگ خانه‌اش تصاویر تار و ناواضح ضبط کند. سه نوع وضوح تصویر پر استفاده در دوربین‌های مداربسته وجود دارد که شما می‌توانید برای راهرو‌ها و ورودی‌های خانه انتخاب کنید: کیفیت تصویر 2MP و 4MP و 5MP.

واضح است که هرچه تراکم پیکسلی بیشتر باشد تصاویر بهتری ثبت می‌شوند، لذا در صورتی که راهرو و ورودی مورد نظر شما بلند است و شما می‌خواهید تنها از یک دوربین مداربسته برای آن استفاده کنید، دوربین‌های 5MP گزینه بهتری برای شما خواهند بود.

۴. همه‌جا برق و اینترنت نداریم

انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای مسیرهای ماشین‌رو

اگر مسیری که می‌خواهید برای آن دوربین کار بگذارید خیلی طویل باشد و یا اینکه در مسیر غیرشهری واقع شده باشد، ممکن است با مشکل اینترنت و وای فای مواجه شوید. برای همین لازم است دوربین‌هایی که بدون اینترنت کار می‌کنند را به عنوان انتخاب مطلوب در نظر بگیرید.

برای شراطی که امکان اتصال به وای فای وجود ندارد دوربین‌های سیمکارت خور 4G می‌توانند گزینه بهتری باشند. این دوربین‌ها با اتصال به سرویس دیتای موبایل قادر به فیلم‌برداری و ذخیره‌سازی ویدیوها خواهند بود.

اگر نگرانی شما از بابت نبودن برق است، شاید بهتر باشد به دوربین‌های باطری‌خور فکر کنید. دوربین‌های مداربسته خورشیدی نیز که برای تامین انرژی به برق نیاز ندارند هم گزینه مناسبی هستند.

۲. آموزش گام به گام نصب دوربین مداربسته در مسیرهای ماشین رو

در این بخش گام به گام توضیح می‌دهیم که چگونه در جاده و مسیرهای عبور و مرور دوربین مداربسته نصب کنیم. بسته به نوع دوربینی که انتخاب می‌کنیم سه روش زیر شرح داده شده‌اند:

شیوه نصب دوربین‌های مداربسته PoE در جاده

شیوه نصب دوربین‌های مداربسته وایرلس در مسیرهای ماشین رو

شیوه نصب دوربین‌های مداربسته باتری خور در مسیر پارکینگ و راهرو

۱. شیوه نصب دوربین‌های مداربسته PoE در جاده

گام اول: مکان نصب دوربین مداربسته را مشخص کنید. انتخاب مکان می‌تواند کمی مشکل باشد لذا مواظب باشید که نقاط کور دوربین مداربسته‌ای که انتخاب می‌کنید را بشناسید و طوری دوربین را نصب کنید که نقطه کور هر دوربین توسط دوربین دیگری پوشش داده شود.

گام دوم: دوربین را بر روی نقطه مورد نظر نصب کنید. مثلا اگر قرار است دوربین از روی دیوار به نظارت مسیر بپردازد، به کمک ابزارهای نصبی که همراه دوربین ارائه شده آن را بر روی دیوار پیچ کنید. 

گام سوم: کابل اترنت را از دوربین به روتر متصل کنید. برای این کار نیاز به سوراخ کردن دیوار و رد کردن سیم خواهید داشت که همه این‌ها در مقاله نصب دوربین مداربسته در خانه بدون نیاز به متخصص به خوبی توضیح داده شده‌اند. اگر فاصله بین دوربین و مودم زیاد بود باید از اکستنشن روتر استفاده کنید. 

گام چهارم: نرم‌افزار مدیریتی برند دوربین‌تان را بر روی گوشی نصب کنید. زمانی که گوشی و دوربین به یک روتر متصل شدند، دوربین به طور خودکار به نرم‌افزار اضافه می‌شود. 

برای آشنایی با این نرم‌افزارها مقاله ۱۰ نرم‌افزار مدیریتی دوربین مداربسته را مطالعه کنید. 

۲. شیوه نصب دوربین‌های مداربسته وایرلس در مسیرهای ماشین رو 

گام اول: مانند روش قبل ابندا باید مکان نصب را انتخاب کنید. مکان‌هایی که به پریز برق نزدیک هستند اولویت دارند. 

گام دوم: دوربین را به برق متصل کنید. در صورتی که دوربین از پریز دور است باید از کابل برق استفاده کنید. 

گام سوم: گام چهارم توضیح داده شده برای دوربین PoE را تکرار کنید. 

۳. شیوه نصب دوربین‌های مداربسته باتری خور در مسیر پارکینگ و راهرو 

گام اول: باتری قابل شارژ را به دوربین مداربسته بدون سیم متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که دوربین در حیطه آنتن‌دهی وای فای قرار می‌گیرد. 

گام دوم: نرم افزار مور نظر را نصب کنید. 

گام سوم: برای دوربین اسم و رمز عبور تعیین کنید. حالا می‌توانید با گوشی به دوربین متصل شوید! 

اگر سوالی در مور این راهنمای دارید می‌توانید در بخش نظرات از ما بپرسید. 

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا