مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Diffrent Between VNR And DVR 

تفاوت DVR و NVR

 (Network Video Recorder (NVR  دستگاهی است که تصاویر را تحت شبکه ضبط می کند و (Digital Video Recorder (DVR کار ضبط دوربین ها را فقط به عنوان یک ذخیره ساز انجام می دهد.در مکانهایی که از دوربین های آنالوگ  استفاده می شود به دلایلی  کاربر نیاز به تحت نظر داشتن محیط به صورت شبانه روزی ندارد و از این دوربین صرفا جهت مانیتورینگ زمانی در تایم های مختلف و مانعی برای ارتکاب جرم در مقابل دیگران استفاده می کند. برای دوربین های آنالوگ از دستگاه DVR استفاده می شود که این دستگاه فقط کار ضبط تصاویر ارسالی دوربین را دارد و هیچ گونه دستوری برای دوربین نداشته و فقط تصاویر را در خود ذخیره می کند تا در هنگام نیاز پخش کند.

دوربین های آنالوگ به وسیله  کابل کواکسیال  به DVR متصل می شوند تا امکان ضبط تصاویر برای DVR فراهم شود. این دوربین ها هیچ گونه تماسی با یکدیگر نداشته و در صورت خرابی هر کدام از دوربین ها هیچ دوربین دیگری توانایی کمک کردن برای تحت پوشش قرار دادن محیط را ندارد. اما در دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه(NVR) در صورت خرابی هر دوربین می توان با فرمان به دیگر دوربین ها، مکان مورد نظر رو پوشش داد.دستگاه تحت شبکه در واقع یک کنسول مدیریتی است که می توان توسط آن دوربین ها را در هر مکانی که باشیم تحت نظر داشته باشیم و تنظیمات لازم و مورد نیاز را توسط دستگاه اجرا کنیم.

در دوربین های تحت شبکه (NVR) به دلیل کیفیت بالای تصاویر باید دستگاه دریافت کننده تصاویر نیز این قابلیت را داشته باشد که این کیفیت بالا و حجم زیاد اطلاعات در رفت و آمد را پشتیبانی کند و خللی در ارائه تصویر به کاربر ایجاد نشود. این امر با کد کردن تصاویر توسط دوربین مداربسته و دریافت آن توسط این دستگاه روند انتقال اطلاعات را چند برابر کرده و حتی سرعت دریافت این تصاویر با توجه به حجم بالای آنها نسبت به سرعت ارسال تصاویر توسط کابل کواکسیال و دستگاه DVR چند برابر است. این تصاویر توسط هر دستگاهی که برای NVR تعریف شده قابل رویت است. از دیگر ویژگی های بارز این دستگاه در مقایسه با دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال می توان با استفاده از دستگاه NVR تنظیم کرد که از محیط طبق زمانبندی عکس گرفته شود و برای ایمیل شخص ارسال شود و یا در صورت بروز هرگونه تغییر در محیط به اپراتور یا کاربر اعلام وضعیت کند.

دو نوع دستگاه NVR وجود دارد:
دستگاه PoE NVR، با پورت RJ45 برای اتصال دوربین های PoE
دستگاه NVR WiFi، بدون پورت های ورودی دوربین، زیرا دوربین های Wi-Fi به صورت بی سیم متصل می شوند.

در مقاله بعدی در مورد (Hybrid Video Recorder(HVR صحبت خواهیم کرد.

تفاوت کلی این دو دستگاه به صورت کلی: 

 

 
نام سرویس  NVR DVR
نوع دوربین  دوربین مدار بسته تحت شبکه(IP) دوربین مدار بسته آنالوگ
کیفیت ضبط بالا پایین
سیگنال ناپایدار پایدار
نصب و راه اندازی آسان دشوار
تنظیمات تنظیمات دستی و اتوماتیک لاگین کردن
هزینه بالا پایین

در انتها در قالب ویدیویی کوتاه به بررسی تفاوت NVR و DVR می‌پردازیم:

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا