مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Best Locations To Place Home Security Cameras 

انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال نصب دوربین مداربسته هستند، حتما از اهمیت بالای دوربین های مداربسته در محافظت از ملکتان آگاه هستید. با این حال بسیاری از افراد نمی‌توانند تصمیم بگیرند که بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه کجاست؟ اهمیت مکان نصب دوربین مداربسته از آن جهت است که گاهی بهترین دوربین‌های مداربسته نیز اگر در جای نامناسبی نصب شوند کارایی خود را از دست می‌دهند. تصور کنید شما یک دوربین مداربسته گردان ۳۶۰ درجه خریداری کرده‌اید ولی با انتخاب مکان نامناسب اجازه فیلم‌برداری ۳۶۰ درجه را به آن نداده‌اید. بنابراین می‌بینید که انتخاب مکان مناسب برای دوربین مداربسته می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. در ادامه به معرفی ۳ نکته مهم در نصب دوربین مداربسته خانگی می‌پردازیم.

  • بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته کجاست؟
  • در نصب دوربین مداربسته چه نکاتی را در نظر بگیریم؟
  • اشتباهات رایج نصب دوربین مداربسته

۱. بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه

انتخاب مکان مناسب برای دوربین مداربسته علاوه بر اینکه می‌تواند در حفاظت از ملک شما تاثیر به‌سزایی داشته باشد یکی از فاکتورهای دخیل در محاسبه پهنای باند مورد نیاز برای سیستم امنیتی شما نیز می‌باشد. بنابراین بهتر است پیش از نصب بدانیم که بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه کجاست؟ افرادی که اولین بار اقدام به نصب دوربین مداربسته می‌کنند می‌توانند به کمک نرم‌افزارهای شبیه‌سازی نصب دوربین مداربسته مکان دوربین را برای خانه خود طراحی کنند و با آزمون و خطا مکان مناسب را پیدا کنند. طبق آماری که بدست آمده گزینه‌های زیر مناسب ترین مکان های نصب دوربین مداربسته در خانه به شمار می‌ایند:

- درب ورودی اصلی

- درب ورودی پپشتی

- پنجره‌های پشتی

- نقاط مهم دیگر

بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه

نصب دوربین مداربسته مقابل در ورودی اصلی:

آمار نشان می‌دهد که حدود ۳۴ درصد سارقین از طریق در ورودی اصلی وارد ملک می‌شوند؛ لذا نصب دوربین مدار بسته در این نقطه از خانه از اهمیت بالای برخوردار است. بهتر است دوربین را در ارتفاع طبقه دوم خانه نصب کنید تا سارقان امکان دسترسی و از کار انداختن آن را نداشته باشند. در صورتی که خانه شما یک طبقه است، لازم است که دوربین را درون یک باکس سیمی جاگذاری کرده و در آن را قفل کنید.

نصب دوربین مداربسته مقابل در پشتی:

حدود ۲۲ درصد سارقان نیز برای ورود به ملک شما از درب پشتی استفاده می‌کنند، بنابراین نصب دوربین مدار بسته در این نقطه نیز خالی از لطف نخواهد بود. در صورتی که درهای دیگری برای ورود به ملک وجود دارد، لازم است که برای آن‌ها نیز دوربین نصب کنید. در این مورد هم باید دوربین را در ارتفاعی که به راحتی قابل دسترسی نباشد نصب کنید.

نصب دوربین مداربسته کنار پنجره‌های پشتی:

۲۳ درصد دیگر سارقین نیز پنجره‌هایی که رو به خیابان نیستند را برای دستبرد زدن به خانه شما انتخاب می‌کنند. همانطور که می‌بینید این آمار اختلاف چندانی با یکدیگر نداشته و اهمیت نصب دوربین مداربسته در این مکان‌ها را تقریبا با هم برابر می‌کند.

نقاط مهم دیگر:

با نصب دوربین مداربسته در مکانی‌های مذکور حدود ۸۰ درصد امنیت منزل شما تامین می‌شود. حالا اگر بخواهید امنیت خانه خود را کمی بالاتر ببرید پیشنهاد می کنیم از جایگذاری دوربین در این مکان‌ها نیز غافل نشوید:

- گاراژ

- زیرزمین

- طبقه دوم

- مکان‌های ماشین رو

حتما حالا با خودتان فکر می‌کنید که برای تمام این مکان‌ها به چند عدد دوربین مداربسته نیاز خواهید داشت؟ در واقع جواب این سواال بسته به نوع دوربین و مکانی که برای نصب آن انتخاب کرده‌اید متفاوت خواهد بود.

بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه

۲. نکاتی که باید در انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه نظر بگیریم

پیش از آنکه اقدام به نصب دوربین مداربسته خانگی کنید باید زمانی را برای پاسخ دادن به این سوال‌ها اختصاص دهید:

- فکر می‌کنید کدام نقاط به دوربین نیاز دارند؟

- آسیب‌پذیرترین نقاط ملک کدامند؟

- آیا منزلتان نقاط کور زیادی دارد؟

- آیا تاکنون به منزلتان دستبرد زده‌اند؟ اگر بله، از کدام نقطه وارد شدند؟

این سوال‌ها در واقع مانند دفترچه راهنما عمل کرده و به شما در انتخاب بهترین مکان های نصب دوربین مداربسته خانگی کمک می‌کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بعضی سارقین به این مسائل آگاه هستند و تمام توانشان را به کار می‌گیرند تا به خانه شما دستبرد بزنند. لذا در این موارد امکان خراب شدن و دستکاری شدن دوربین‌های مداربسته نصب شده وجود دارد. در اینجا باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید دوربین‌هایتان در معرض دید باشند و سارقان را بترسانند یا می‌خواهید آن‌ها را مخفی کنید و ریسک خراب شدنشان را کاهش دهید؟ در حالت اول استفاده از ماکت دوربین (دوربین‌های فیک) و نصب آن در نقاطی که کاملا در معرض دید هستند کمک می‌کند تا دزدان را فراری دهید. برای حفظ امنیت می‌توانید دوربین‌های واقعی و حرفه‌ای را در جایی دور از چشم (البته با زاویه دید مناسب) پنهان کنید. بدین ترتیب در حالی که سارقان در حال دستکاری کردن دوربین‌های تقلبی هستند شما می‌توانید با دوربین‌های اصلی همه چیز را ضبط کنید.

تفاوت دوربین‌های فیک و اصل در چیست؟

۳. اشتباهات رایج در انتخاب مناسب ترین مکان نصب دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته تنها زمانی می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند که در مکان درست قرار بگیرند. در ادامه می‌خواهیم به اشتباهات رایجی که افراد عموما هنگام نصب دوربین مداربسته مرتکب می‌شوند بپردازیم:

نیازی به حفظ امنیت دوربین‌های مداربسته نیست

اتفاقا دوربین‌های مداربسته نیز نیاز به محافظت دارند. برای جلوگیری از دستکاری شدن دوربین‌ها، خصوصا دوربین‌هایی که در خارج از خانه نصب می‌شوند باید راه‌کاری بیاندیشیم. یکی از راه‌ها این است که دوربین‌ها را حدودا ۲.۵ متر بالاتر از سطح زمین نصب کنیم. راه‌کار دیگری که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم این است که دوربین را درون یک باکس قفل شده قرار دهیم تا دست زدن به آن غیرممکن باشد.

دوربین مداربسته PoE چیست؟

دوربین‌های مداربسته مولتی تسک هستند

دوربین‌های مداربسته مولتی تسک Multitask نیستند. این شمایید که انتخاب می‌کنید هر دوربین چه کاری را انجام دهد. افراد اغلب فراموش می‌کنند که دوربین‌ها نمی‌تواند در آن واحد هم چهره اشخاص را تشخیص دهند، هم شماره پلاک ماشین‌ها را بخوانند و هم حواسشان به خانه‌های آن سوی خیابان باشد. در واقع دوربین‌ها بسته به مکان جایگذاری‌شان قادر به انجام هر یک از این قابلیت‌های هوشمند خواهند بود. از همین رو با طراحی یک دیاگرام و مشخص کردن نقش هر کدام از دوربین‌ها می‌توانید مطمئن باشید که چیزی از دستتان در نخواهد رفت!

هرچه بالاتر بهتر!

هرچند بالا بودن دوربین ها کمک می‌کند تا دید وسیع‌تر و همه‌جانبه تری به فضا داشته باشیم ولی این نکته در همه جا کاربرد ندارد. در بعضی موارد ما نیاز به تصاویر با جزئیات و وضوح بالا داریم؛ مثلا زمانی که می‌خواهیم چهره فردی را تشخیص دهیم و یا شماره پلاک ماشینی را بخوانیم. در واقع تنها دوربین‌هایی که قادر هستند در کنار دید وسیع تصاویر با جزییات بالا به شما بدهند دوربین‌های مداربسته PTZ می‌باشند.

اشتباهات رایج در انتخاب مناسب ترین مکان نصب دوربین مداربسته

قابلیت WDR چندان مهم نیست

بسیاری از افراد نمی‌دانند دوربین‌هایی که در کنار پنجره‌ها و یا در چهارچوب‌های در نصب می‌شوند باید حتما WDR داشته باشند تا بتوانند تصاویر واضح ثبت کنند. شاید بپرسید WDR چیست؟ به عبارت ساده در محیط‌های پر نور، زمانی که اختلاف نور سفید و سیاه بسیار زیاد است بخشی از تصاویر تیره و بخش دیگر سفید می‌شوند. این قابلیت با برقراری تعادل در میزان نور، تصاویر واضحی را به کاربر می‌دهند. در عکس زیر می‌توانید تفاوت تصویر ثبت شده با WDR و بدون WDR را مشاهده کنید. بنابراین زمانی که دارید برای درهای ورودی دوربین نصب می‌کنید این نکته را نیز به خاطر داشته باشید.

اشتباهات رایج در انتخاب مناسب ترین مکان نصب دوربین مداربسته

میزان نور چندان اهمیتی ندارد!

حتی بهترین مکان نصب دوربین مداربسته در خانه نیز به نور نیاز دارد. بنابراین باید حواستان به نور مورد نیاز برای فیلم‌برداری در شب هم باشد. اگر دوربین شما از قابلیت نایت ویژن Night vision برخوردار نباشد، نمی‌تواند در شب یا محیط‌های تاریک تصاویر واضح ثبت کند، لذا حتما به نور محیطی که دوربین را آنجا نصب می‌کنید توجه داشته باشید. 

نکته مهمی که در اینجا حائز اهمیت است این است که هرگز نباید برای تامین نور دوربین آن را در فاصله نزدیک به منبع نور قرار دهید؛ این امر سبب خراب شدن و سفید شدن عکس‌های ثبت شده خواهد شد.

اشتباهات رایج در انتخاب مناسب ترین مکان نصب دوربین مداربسته

تمام این موارد در انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته خانگی موثر خواهند بود و بی‌شک رعایت آن‌ها سبب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. اما مهم است که همیشه به حریم همسایه‌های خود احترام بگذاریم و به قوانین قضایی وضع شده در راستای نصب دوربین در منزل توجه داشته باشیم.

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا