مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Best License Plate Security Camera 

همه افراد شناخت کافی برای انتخاب دوربین مداربسته پلاک خوان مناسب را ندارد. لذا برای راحتی کار شما، در این مقاله می‌خواهیم 5 نکته اصلی که هنگام خرید دوربین مداربسته پلاک خوان باید به آن توجه داشته باشید را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که دوربین‌های مداربسته‌ای که در این مطلب به آن‌ها ارجاع داده شده جزو دسته دوربین‌های خانگی هستند و صرفا برای شناسایی پلاک ماشین‌ها از فواصل معین استفاده می‌شوند. لذا نباید با دوربین تشخیص پلاک خودرو LPR که کاربرد حرفه‌ای‌تری دارد اشتباه گرفته شوند. 

آشنایی با انواع دوربین مداربسته

در انتخاب دوربین پلاک خوان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

به نظر شما حداقل قابلیتی که یک دوربین باید داشته باشد تا بتواند در هر تایمی از شبانه‌روز پلاک خودروها را بخواند چیست؟ طبق بررسی‌های انجام شده 5 مورد زیر بسیار در این امر دخیل هستند: 

۱. وضوح بالای تصویر 

۲. دید در شب 

۳. ضد آب بودن 

۴. زوم چشمی 

۵. خنثی‌کننده هدلایت 

۱. دوربین مداربسته HD بخرید 

انتخاب بهترین دوربین مداربسته پلاک‌خوان

پر واضح است که شفافیت تصویر بالا یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای دوربین های مداربسته تشخیص پلاک خودرو است. دوربین‌های مداربسته IP دارای کیفیت 4K تصاویر بسیار واضحی از پلاک خودروها ثبت خواهند کرد. 

دوربین‌های 2MP، 4MP و به تازگی دوربین‌های 5MP می‌توانند به دلیل وضوح تصویر مناسب حتی از فواصل دور نیز شماره پلاک خودرو را شناسایی کنند.  

تفاوت دوربین‌های مداربسته 1440p و 1080p و 720p در چیست؟

طبق بررسی‌های تیم تحقیق سایت Reolink دروبین‌های مداربسته 1080p با لنز ثابت 4mm می‌توانند تا فاصله 13 فوتی (4 متری) پلاک ماشین را بخوانند. البته این نتایج در محیط ایده‌آل آزمایشگاهی بدست آمده‌اند و در محیط واقعی اندکی ضریب خطا خواهند داشت. لذا، در شرایط واقعی ممکن است سرعت بالای ماشین‌ها و عواملی از این دست میزان برد دوربین را کمتر کند. دوربین‌های 4 و 5 مگاپیکسلی نیز به دلیل تراکم پیکسل بالاتری که دارند تصاویری بسیار واضح‌تر ثبت خواهند کرد. 

۲. دوربین مدار بسته باید دید در شب داشته باشد 

انتخاب بهترین دوربین مداربسته پلاک‌خوان

دوربین‌هایی که دارای برد دید در شب بالایی هستند کمک می‌کنند تا برای خواندن پلاک ماشین در نور کم مشکلی نداشته باشید. به علاوه از آنجایی که اکثر سارقین شب‌ها دست به سرقت می‌زنند داشتن دید در شب امری لازم و ضروری است. 

حالا که اهمیت این قابلیت را می‌دانیم باید دقت کنیم که اگر می‌خواهیم دوربین مداربسته مان پلاک ماشین‌ها را شناسایی کند باید دوربینی بگیریم که دارای چراغ اینفرارد مخصوص شناسایی پلاک باشد. این دوربین‌ها را دوربین‌های Infrared License Plate می‌گویند و دارای فرق‌هایی اساسی با دوربین‌های دید در شب معمولی هستند. این دوربین‌ها می‌توانند حتی در شریطی که نور بسیار کمتر از حالت عادی می‌باشد نیز تصاویر واضح ثبت کند، کاری که دوربین دید در شب معمولی قادر به انجام آن نخواهد بود. 

۳. دوربین مداربسته با طراحی ضد آب بخرید 

انتخاب بهترین دوربین مداربسته پلاک‌خوان

دوربین‌های پلاک خوان باید بتوانند تحت هر شرایط آب و هوایی کار کنند و پلاک خودروها را بخوانند. کاربرد این دوربین‌ها ایجاب می‌کند که در مسیر حرکت ماشین‌ها و محیط‌های باز نصب شوند و لذا به احتمال زیاد در معرض باد و باران خواهند بود. از این رو لازم است به ضد آب و گرد و خاک بودن آن‌ها نیز توجه شوند. اساسا دوربین‌های مداربسته ای که استاندارد محافظتی IP66 و بالاتر دارند گزینه مناسبی برای این کار به شمار می‌روند. 

انتخاب دوربین مناسب برای مسیرهای ماشین‌رو

۴. دوربین مداربسته با زوم اپتیکال بخرید 

انتخاب بهترین دوربین مداربسته پلاک‌خوان

به لطف این قابلیت دوربین‌ها می‌توانند بدون اینکه چیزی از کیفیت تصویر کم شود تا مقدار زیادی روی جزییات زوم کنند. مثلا اگر دوربین مداربسته شما توانسته باشد از دور ماشین سارقان را ضبط کند، شما می‌توانید با دانلود آن تصویر و بزرگ‌نمایی صفحه شماره پلاک ماشین را به راحتی بخوانید. 

۵. خنثی کننده هد لایت را فراموش نکنید 

انتخاب بهترین دوربین مداربسته پلاک‌خوان

زمان‌هایی که دوربین مداربسته می‌خواهد از جلو پلاک خودرو را بخواند در صورتی که شخص مجرم آگاه باشد می‌تواند با روشن کردن چراغ بالا باعث ایجاد خیرگی در لنزها شده و اجازه ندهد که دوربین پلاک ماشین را ببیند. در این شرایط قابلیت Headlight Compensation یا HLC می‌تواند تا حد زیادی از ایجاد خیرگی و سفید شدن تصویر به دلیل تابش نور مستقیم جلوگیری کند. 

آشنایی با تمام اصطلاحات دوربین مداربسته و DVR/NVR

چند نکته پایانی در مورد نصب دوربین شناسایی پلاک خودرو 

  • زاویه نصب دوربین. باید حواسمان باشد که اگر می‌خواهیم دوربین بتواند پلاک ماشین را ببیند زاویه آن باید کمتر از 30 درجه باشد. تمام زوایای بالای 30 درجه دیدی از بالای محیط به ما می‌دهند که در این موضوع خاص کاربردی برای ما ندارد. به علاوه اندکی تغییر در زاویه دوربین می‌تواند خواندن شماره‌ها رو حروف پلاک را ناممکن کند. 
  • مکان نصب دوربین. هرچه سرعت ماشینی که می‌خواهیم پلاک آن را بخوانیم پایین‌تر باشد مدت زمانی که شاتر دوربین می‌تواند بدون تار شدن باز بماند نیز بیشتر خواهد بود. از این رو بهتر است دوربین‌های پلاک خوان در مکان‌هایی نصب شوند که ماشین مجبور به کم کردن سرعت شده است، مانند سرعت‌گیر‌ها یا تابلوهای رانندگی خاص و یا ورودی خانه. 

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا