مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

Amazing Places For NVR Or DVR To Prevent Them From Being Stolen 

افرادی که به تازگی اقدام به نصب دوربین مداربسته برای ملک خود می‌کنند باید ابتدا تصمیم بگیرند DVR/NVR های خود را کجا نصب کنند. انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR می‌تواند در دزدیده شدن این دستگاه‌ها و دستکاری شدن دوربین‌ها بسیار موثر باشد. در ادامه به بررسی چند نکته مفید برای جلوگیری از سرقت دستگاه ضبط ویدیویی خواهیم پرداخت:

  • دی وی ار خود را کجا نصب کنیم تا از دسترس سارقین در امان بماند؟
  • چطور امنیت ان وی آر خود را تضمین کنیم؟
  • چطور از NVR/DVR بک آپ بگیریم؟

دستگاه DVR یا NVR را کجا پنهان کنیم؟

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

دستگاه‌های ضبط ویدیویی وظیفه ذخیره‌سازی و نگه‌داری فیلم‌های ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته را بر عهده دارند. علاوه بر این بر اساس نوعشان می‌توانند تعداد مشخصی دوربین را کنترل و پشتیبانی کنند. انتخاب دی وی ار با کانال‌های مناسبی که تعداد دوربین‌ها مور نیاز برای ملک شما را ساپورت کند نیاز به مشورت یک متخصص دارد.

بسیاری از سارقین اول از همه تلاش می‌کنند این ضبط‌ها را از بین ببرند تا مدرک جرمی از خود بر جای نگذارند؛ لذا انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR امری بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد.
سوال اینجاست که بهترین مکان برای نصب NVR / DVR کجاست تا دست سارقان به آسانی به آن نرسد؟ بعضی افراد پیشنهاد می‌کنند که بهتر است NVR ها را درون جعبه‌های امن یا قفسه‌ها نگه‌داری کنید. با این حال باز این سوال مطرح می‌شود که خود جعبه‌های امن را کجا قرار دهیم؟ 
- مکانی را انتخاب کنید که سیم‌کشی در آنجا آسان باشد
- مکانی را انتخاب کنید که هوا در آنجا جریان داشته باشد
- مکانی را انتخاب کنید که از مواد آشتعال‌زا دور باشد

۱. درون باکس امن

صندوق NVR با لولا و مفصل جوش خورده است و از جا‌به‌جا شدن دستگاه جلوگیری می‌کند؛ بهتر است این باکس‌ها را به دیوار و یا نقطه کور دیگری وصل کنید تا سارقین نتوانند DVRتان را دستکاری کنند و یا آن را بدزدند.

۲. زیر شیروانی

یکی دیگر از راه‌ها در انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR قرار دادن دستگاه‌ها زیر شیروانی یا آب‌چکان سقف‌هاست. گرچه این نقطات از دسترس سارقان در امان هستند ولی در عین حال به دلیل ارتفاع زیاد عملیات سیم‌کشی را نیز دچار مشکل می‌کنند. به همین دلیل انتخاب این مکان‌ها باید با بررسی میزان فایده‌ای که برایتان دارد انجام شود.

نکته مهم در اینجا این است که حتما برای زیر شیروانی فن تعبیه کنید تا در فصول گرم دستگاه NVR تان دچار مشکل نشود.

۳. داخل دیوارها

دیوارهای کاذب می‌توانند یکی از بهترین مکان های نصب NVR / DVR باشند. برای این کار می‌توانید باکس دستگاه را درون دیوار قرار داده و روی آن را با یک تابلو نقاشی بپوشانید. شاید این راه‌ها کمی عملیات راه‌اندازی سیستم امنیتی را مشکل‌تر کنند ولی با کمک متخصصین به راحتی قابل اجرا خواهند بود.

۴. داخل کمد

می‌توانید دستگاه ضبط ویدیو را داخلی یکی از کمدهایی که چندان جلب توجه نمی‌کنند جاسازی کنید. به طور مثال یک قفسه بلند که جلوی آن را با لباس پوشانده‌اید می‌تواند مکان مناسبی برای پنهان‌سازی NVR باشد.

۵. کتاب‌خانه

کتاب‌ها علاوه بر اینکه به راحتی می‌توانند دستگاه ضبط ویدیویی شما را از دید پنهان کنند، یکی از نقاطی هستند که بی‌شک کسی در آن‌جا دنبال DVR یا NVR نخواهد گشت!

چطور امنیت DVR یا NVR خود را تضمین کنیم؟

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

۱. یک NVR وایرلس تهیه کنید

یک DVR دارای وای فای مستقل به راحتی قابلیت جابه‌جایی داشته و می‌تواند نیاز‌های گسترده کاربران از نظارت تصویری داخل منزل گرفته تا خارج از خانه و زیرزمین پوشش دهد. کیت ان وی آر وایرلس را می‌توان به راحتی از چشم دزدان نوپا مخفی کرد، زیرا سیم ندارند. هرچند برخی از ضبط‌ کننده‌های ویدیویی بی‌سیم کاملا هم بی سیم نیستند و برای اتصال به یک کابل نیاز خواهند داشت. باید حواسمان باشد که این کابل‌ها را کاملا پنهان کنیم.
استفاده از باتری بک آپ برای زمان‌هایی که برق قطع می‌شود یا سارقان برق را قطع می‌کنند می‌تواند کمک بزرگی باشد.

۲. سیم‌ها را بپوشانید

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای سارقان این است که با دنبال کردن کابل‌ها و سیم‌ها دی وی آر متصل به آن‌ها را پیدا کنند. لذا بسیار مهم است که سیم‌کشی‌های دوربین مداربسته‌تان را داخل هاب قرار دهید. در صورتی که ساختار دیوار‌های خانه‌تان را بشناسید می‌توانید به کمک یک برق‌کار متخصص به راحتی کابل‌ها را داخل دیوار محفوظ کنید.

دوربین مداربسته PoE چیست؟

۳. از NVR / DVR فیک استفاده کنید

فریب دادن سارقان چالش بزرگیست و نیاز به صرف وقت و خلاقیت دارد، اما در نهایت این هزینه سبب حفظ امنیت ملک و دارایی‌های شما خواهد شد. یکی از راه‌های فریب دادن دزدان استفاده از ماکت ان وی آر است. می‌توانید یک دی وی آر دست دوم تهیه کنید و در حالی که دستگاه اصلی را جایی دوری از دید پنهان کرده‌اید ماکت ان وی آر را در جایی کاملا جلوی چشم قرار دهید. این دستگاه‌ها دقیقا مشابه دستگاه‌های اصلی هستند و سبب جلب توجه سارقان می‌شوند.

چطور از فایل‌های NVR/DVR بک آپ بگیریم؟

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR و NVR

همیشه این امکان وجود دارد که اطلاعات ذخیره شده درون ان وی آر یا دی وی آر حذف شوند؛ در حالی که ریکاوری گرفتن از اطلاعات حذف شده بسیار مشکل است، بهتر است همواره از اطلاعاتمان بک اپ تهیه کنیم و جلوی مشکل را پیش از وقوع آن بگیریم. راه‌هایی برای تهیه بکاپ از ضبط کننده‌های ویدیویی وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

۱. از ویدئو ها در سرور FTP بکاپ بگیرید

بسیار پیش می‌آید که کسی بخواهد برای پاک کردن رد خود اطلاعات داخل سیستم کامپیوتری یا DVR شما را حذف کند. این امر زمانی که شما از فایل های‌تان بک اپ تهیه نکرده باشید می‌تواند خسارت بزرگی به شما وارد کند. لذا می‌توانید با بک آپ گرفتن از فایل‌های ویدیویی خود بر روی یک سرور اف تی پی امن امنیت آن‌ها را تضمین کنید.

۲. بکاپ گرفتن از ویدیوها بر روی کارت حافظه

به طور معمول بعضی از دوربین های مداربسته آی پی دارای شیار کارت حافظه خارجی هستند این دوربین‌ها به دلیل قابلیت‌های هوشمند بالایشان علاوه بر حافظه داخلی به حافظه خارجی نیز نیاز دارند. در این شرایط می‌توانید فایل‌هایی که درون حافظه داخلی ضبط شده‌اند را به حافظه خارجی و سپس به کامپیوتر یا هر جای امن دیگری منتقل کنید.

۳. از اطلاعات‌تان بر روی فضای شبکه NAS بکاپ بگیرید

شبکه‌های ذخیره اطلاعاتی مانند Symology و QNAP می‌توانند برای مدت زمان طولانی فایل‌های ویدیویی شما را ذخیره‌سازی کند. حالت دیگر این است که از یک NVR تحت PC استفاده کنید و به روش‌های متفاوت از اطلاعاتتان فایل پشتیبان تهیه کنید.

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا