مرکز فروش دوربین مدار بسته یگانه

2 How To Connect Your CCTV IP Camera To Your PC 

در مقاله پیشین بدون استفاده از روتر یا یک سیستم مداربسته موفق به اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر  شدیم. در این مقاله قصد داریم دو روش دیگر را برای اتصال دوربین مداربسته IP به PC معرفی کنیم. در این دو روش به ابزار‌های زیر نیاز خواهیم داشت:

  • روتر
  • کابل شبکه
  • آداپتور ۱۲ ولت
  • سوئیچ PoE
  • نرم‌افزار IP finder Config Tool

سه روش اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر

پیش‌تر در مقاله اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر (بخش اول) به معرفی کامل اولین روش پرداختیم و تمام مراحل را گام به گام همراه هم پیش رفتیم. انجام دو روش زیر بر خلاف روش اول که در ادامه توضیح خواهیم داد تنها با کابل شبکه امکان‌پذیر نیست و در این مرحله به روتر یا سوییچ PoE  نیاز خواهیم داشت.

روش دوم:‌ آداپتور ۱۲ ولت DC و کابل شبکه متصل به روتر

در این روش نشان خواهیم داد که چگونه دوربین مداربسته IP خود را به روتر متصل کنیم و از طریق شبکه آن را مانیتور کنیم.

۱) در گام اول باید آداپتور متصل به برق را به دوربین مداربسته خود وصل کنیم.

اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر (بخش دوم)

۲) سپس کابل شبکه یا اترنت را نیز به خروجی دیگر دوربین IP وصل می‌کنیم. این کابل شبکه در ادامه به روتر کانکت شده و امکان انتقال داده بین دوربین آی پی و روتر را فراهم می‌کند.

اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر (بخش دوم)

۳) در این مرحله باید ۲ تا ۳ دقیقه به دوربین اجازه دهیم تا بوت شود. سپس نرم‌افزار IP finder Config Tool را اجرا کرده و دوربین مداربسته خود را در شبکه محلی پیدا می‌کنیم. دوربین IP ما در حال حاضر داراری یک IP آدرس مشخص است، اما برای این‌که کامپیوتر بتواند دوربین را در شبکه بشناسد باید IP آدرس روتر و دوربین شبیه به هم باشند. IP آدرس روتر ما 192.168.1.1 بوده و برای تغییر IP آدرس دوربین مداربسته تنها کافیست بر روی آیکون ویرایش مشخص شده در عکس کلیک کنیم.

۴) برای تغییر IP آدرس دوربین تنها کافیست عدد آخر را به 12 تغییر دهیم. اما پیش از تغییر IP باید در نظر داشته باشیم که IP آدرس انتخابی تکراری نباشد. برای بررسی تکراری نبودن IP لازم است تا به کمک Command Prompt در دسترس بودن یا نبود IP را چک کنیم.

بدین منظور طبق ویديوی زیر ابتدا بر روی آیکون Start ویندوز کلیک می‌کنیم.

سپس Cmd را تایپ کرده و  بر روی Command Prompt کلیک می‌کنیم.

در برنامه باز شده دستور Ping+IP Adress را تایپ کرده و اینتر می‌زنیم.

در صورتی که نتیجه این فرمان در دسترس بودن آن IP آدرس را نشان دهد یعنی این IP به شبکه متصل است.

۵) بر می‌گردیم به مرحله تغییر آدرس ای پی. روی آیکون ویرایش کلیک کرده و طبق تصویر زیر مقادیر را وارد می‌کنیم. مقادیر گزینه Gateway را با IP آدرس روتر کامل می‌کنیم.

اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر (بخش دوم)

حالا که آدرس آی پی دوربین تغییر پیدا کرده می‌توانیم با وارد کردن آن در مرورگر و وارد شدن به پنل ادمین، به تماشای دوربین IP خود از طریق کامپیوتر بپرازیم.

روش سوم:‌ اتصال دوربین به تبدیل PoE

همان‌طور که می‌دانیم  PoE می‌تواند برق مورد نیاز دوربین مداربسته را تامین کند لذا برخلاف روش اول و  دوم اتصال دوربین تحت شبکه IP به کامپیوتر دیگر نیازی به آداپتور ۱۲ ولت نخواهد بود. در گام اول باید دوربین مداربسته IP را به کمک کابل اترنت به تبدیل PoE وصل کنیم. در اینجا می‌توان به جای تبدیل از انژکتور PoE نیز استفاده کرد. طریقه سیم‌کشی به هر دو روش در تصاویر زیر نشان داده شده است.
پس از اتصال دوربین به تبدیل PoE تمام مراحل ۳ تا ۵ روش دوم را دورباره تکرار می‌کنیم. در واقع روش۲ و ۳ تفاوت چندانی باهم نداشته و تنها در شیوه تامین برق با یکدیگر متفاوت هستند.
روش سوم اتصال دوربین به تبدیل PoEروش سوم اتصال دوربین به تبدیل PoE

ارسال نظر

برای ارسال نظر لطفا در سایت عضو و یا وارد شوید

نظرات

تعداد نظرات : 0
برگشت به بالا